Tiktok Takipçi Satın Al

Android’de İstenmeyen Aramaları Ücretsiz Olarak Engelleme

Ücretsiz Android numara engelleme nasıl yapılır?

Android’de spam aramalarından bıktınız mı? İşte Android telefonunuzda rahatsız edici spam aramaları engellemenin birkaç yolu.


İstenmeyen çağrılar, hayatta talihsiz bir kaçınılmazlıktır. İster çok fazla otomatik arama alıyor olun, ister geçmişinizden biri sizi yalnız bırakmayacak, istenmeyen aramaları nasıl engelleyeceğinizi merak edebilirsiniz.

Çeşitli yöntemler kullanarak Android’de aramaları ve metinleri nasıl engelleyeceğinizi göstereceğiz.

Android Cihazınızda Numaralar Nasıl Engellenir?

Android, telefon numaralarını engellemek için yerleşik bir seçeneğe sahiptir. Belirli bir numara sizi arayıp duruyorsa bu iyi bir seçenektir.

Bir Pixel 4’te stok Android 11’i kullanarak süreci göstereceğiz; Android adım adım açıklamalı kılavuzlarında olduğu gibi, işlem cihazınıza bağlı olarak değişebilir. Cihazınız tüm bu özelliklere sahip değilse, Google Telefon uygulamasını yüklemeyi deneyin .

Yakın zamanda aradığınız bir numarayı engellemek için Telefon uygulamanızı açın ve Son Çağrılar listesine geçin . Bir numarayı basılı tutun, ardından açılan menüden İstenmeyen postayı engelle / bildir öğesini seçin.

Açılan pencerede, varsa , aramayı spam olarak bildir kutusunu işaretleyin; Numarayı yalnızca kişisel nedenlerle bloke etmek istiyorsanız bu gerekli değildir. Hit Blok tekrar seçiminizi onaylamak için.

Son Aramalar listesinde olmayan bir numarayı engellemek için Telefon uygulamasının sağ üst tarafındaki üç nokta menüye dokunun ve Ayarlar’ı seçin . Listeden Engellenen numaralar’ı seçin. Burada, engellediğiniz tüm numaraları görebilir ve gerekirse engelleme listesinden herhangi birini kaldırabilirsiniz.

Engellemek istediğiniz telefon numarasını yazmak için Numara ekle’ye dokunun . Bu sayfanın üst kısmındaki Bilinmeyen kaydırıcısını etkinleştirirseniz, telefonunuz Özel, Tanımlanmamış veya benzeri olarak görünen aramaları engeller.

İsim biraz kafa karıştırıcı olduğundan, bunu etkinleştirmenin kişi listenizde olmayan numaralardan gelen tüm aramaları engellemeyeceğini unutmayın.

Android'de İstenmeyen Aramaları Ücretsiz Olarak Engelleme

Android Telefon Uygulamasında Arayan Kimliği ve Spam Seçenekleri

Android telefonunuzda istenmeyen aramaları engellerken ziyaret etmeniz gereken bir başka menü daha var: Yukarıda bahsedilen aynı Ayarlar menüsünden Arayan Kimliği ve spam . Burada, istenmeyen aramaları tanımlamanıza ve engellemenize yardımcı olacak bir avuç kaydırıcı bulacaksınız.

Arayan ve istenmeyen e-posta kimliğini gör seçeneğini etkinleştirdiğinizde telefonunuz, bilmediğiniz bir numara olsa bile kimin aradığı hakkında size bilgi gösterecektir. Açın Filtre istenmeyen aramaları ve şüphelilerin spam olduğunu telefonunuz otomatik olarak bastırmak çağırır.

Google’ın katılımcı işletmeler için kullandığı bir özellik olan Doğrulanmış Aramaları da etkinleştirebilirsiniz . Telefon numaranızı Google hesabınıza bağlamayı ve bu seçeneği etkinleştirmeyi kabul ederseniz, Google, işletmenizin arama nedenini telefonunuza iletir.
Örneğin, yemek sipariş ederseniz, telefonunuz gelen arama ekranında “Pizzanız burada” mesajını gösterebilir. Bu, bir şirketin ne zaman meşru bir neden aradığını bilmeyi kolaylaştırır.

Arama Kaydını Kullanarak Spam’i Azaltın

ABD’deyseniz ve çok sayıda otomatik arama alıyorsanız, numaranızı Ulusal Arama Kaydı’na kaydettirmelisiniz . Bu, FTC tarafından yürütülür ve istenmeyen satış çağrıları almak istemediğinizi belirtmenize olanak tanır.

Android’in yerleşik seçenekleri, tek seferlik numaraları engellemek veya açık spam’ı durdurmak için harikadır. Ancak yine de çok sayıda istenmeyen arama alıyorsanız, daha sonra istenmeyen aramaları genel olarak durdurmak için yapılan uygulamalara dönebilirsiniz.

Bu uygulamaların yorumları, çoğu tüm özellikleri etkinleştirmek için bir abonelik ücreti aldığından farklılık gösterir. Ancak spam gönderenleri diğer yöntemlerle sallayamıyorsanız denemeye değer. RoboKiller, yedi günlük ücretsiz deneme sunan, iyi incelenmiş bir çözümdür. Truecaller, ücretsiz temel bir plan sunan eski bir favori.

Android'de İstenmeyen Aramaları Ücretsiz Olarak Engelleme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu