Android’de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Android’de indirilen dosyaları bulma, Android indirilen dosyalar nerede? Sorusunun cevabını bu rehberimiz de verdik.

İndirilen dosyalarınızı bulamamak sinir bozucu olabilir. Bu, diğer işletim sistemleri gibi dosya sistemlerine sahip Android cihazlarda da olabilir. Android’de indirilen dosyaları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır. Peki Android indirilen dosyalar nerede?

Her Android cihazda önceden yüklenmiş bir tür Dosya Yöneticisi uygulaması vardır. Google Pixel telefonlarda buna “Dosyalar” denir. Samsung Galaxy telefonları buna “Dosyalarım” adını veriyor, Huawei cihazlarda ise “Dosyalar” olarak bulunuyor. Başka markalı telefonlarda da daha farklı isimlendirme olabilir.

Ayrıca Google Play Store’dan farklı bir Dosya Yöneticisi yükleme seçeneğiniz de vardır. Sevdiğimiz bir tanesi Google Play’den “Dosyalar” uygulaması aratabilirsiniz. İndirmeleri görüntülemenize izin vermenin ötesinde, depolama alanını boşaltmak için kullanışlı araçlara sahiptir. Daha çok kullanıcı Android indirilen APK nerede sorusunu soruyor. Bunun içinde tarayıcıdan indirilenleri bulma kısmını da öğrenmiş oldunuz.

Android İndirilenler Nerede? İndirilenleri Bulma Yolu

İndirilen dosyalar, cihazınızdaki uygun şekilde adlandırılan “İndirilenler” klasörüne kaydedilecektir. Başlamak için Android telefonunuzda veya tabletinizde dosya yöneticisini açın. Bu örnekte, Google Pixel’in “Dosyalar” uygulaması üzerinden göstermekteyiz.

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Sonraki adım, “İndirilenler” klasörünü bulmaktır. Yan menüyü açmak için sol üst köşedeki menü simgesine dokunun.

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Listeden “İndirilenler” seçeneğini seçin.

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

İndirdiğiniz tüm dosyalar bu klasörde bulunabilir.

“Google Files” uygulamasını kullanıyorsanız işlem daha da kolaylaşır. Öncelikle, Android cihazınızda uygulamayı açın. “Göz at” sekmesinde olduğunuzdan emin olun.

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

“İndirilenler” seçeneğine dokunun ve ardından indirilen tüm belgelerinizi ve dosyalarınızı göreceksiniz.

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Bu kadar! Çoğu durumda, Google Chrome gibi bir web tarayıcısından indirdiğiniz her şey Android telefonunuzun veya tabletinizin “İndirilenler” klasörüne kaydedilir. Bu rehberimizde Android indirilenler nerede? Sorusuna cevap vermiş olduk. Aslında Google Play Store üzerinden indirilen uygulamalarda bu yöntem gereksiz ancak dışarıdan indirilen APK dosyaları ve diğer dosyalar için işe yarar bir rehberdir. Google Play Store APK indirmek için zaten kendi içinde bir sistem mevcut ve telefona mağazadan direkt indirip otomatik olarak kurulduğu için güvenlik açığı söz konusu olmuyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma  Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma  Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma  Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma  Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma  Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma  Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma  Android'de İndirdiğiniz Dosyaları Bulma

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu