Tiktok Takipçi Satın Al

Android’de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu

Android iCloud eposta açmak...

Android’de iCloud eposta hesabını açma yollarını bu rehberimizde sizlere aktaracağız. Android’de iCloud Mail, Takvim veya Kişiler’de oturum açmanız mı gerekiyor?


iCloud hesabınızı bir Android telefonla nasıl senkronize edeceğiniz aşağıda sizlere detaylı olarak açıkladık. iCloud, e-postalarınızı, kişilerinizi, takviminizi, görevlerinizi ve fotoğraflarınızı Apple cihazlarınız arasında senkronize halde tutmanın harika bir yoludur.

Peki ya bir iPhone’dan bir Android telefona geçmeye karar verirseniz? Apple, diğer ekosistemlerle her zaman iyi oynamaz, ancak doğru uygulamalarla Android’inizden iCloud’a erişebilirsiniz.

iPhone’dan Android’e geçmek konusunda isteksizseniz, bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Sonuçta, sıfır çapraz uyumluluk ile tamamen farklı platformlar. Ancak çeşitli uygulamalar ve hizmetler sayesinde iCloud’a Android’den erişebilirsiniz ve size şunları sağlar;

 1. iCloud e-postasına erişin
 2. iCloud kişilerini senkronize et
 3. iCloud takviminizi görüntüleyin
 4. Apple Notlarını Görüntüle
 5. Hatırlatıcıları senkronize et

Android’den iCloud’a nasıl bağlanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Android'de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu

Android’de iCloud Mail Oturum Açmak

Her Android cihazı Gmail uygulamasıyla birlikte gelir ve bunu iCloud e-posta hesabınıza erişmek için yapılandırabilirsiniz. iCloud e-postanız için nasıl bir uygulama parolası oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Apple Kimliği sayfasına erişin
 2. Yönet sayfasında Güvenlik kısmına girin. Uygulamaya özel şifreler altında, Şifre Oluştur ‘u tıklayın
 3. Parola için bir açıklama girmeniz istenecek ve ardından Oluştur’a tıklayın
 4. Birazdan ihtiyaç duyacağınız için şifreyi bir yere not edin

Android'de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu

Ardından, Android telefonunuzda:

 1. Gmail uygulamasını açın ve sol üstteki Menü simgesine tıklayın
 2. Hesap seçim okuna dokunun ve Hesap ekle’yi seçin
 3. iCloud e-posta adresinizi ve az önce oluşturduğunuz parolayı girin, ardından İleri tıklayın.

Android'de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu

Gerisini Gmail halleder. Birkaç dakika sonra, Gmail uygulamasında iCloud e-posta hesabınızı göreceksiniz.

iCloud Kişilerini Android ile Senkronize Etme

Kişilerinizi iCloud ve Android arasında senkronize etmek nispeten basittir. iPhone ve Mac kişilerinizi senkronize etmekten sadece biraz daha fazla bir engel.

Bilgisayarınızın tarayıcısında iCloud.com’u açın ve oturum açın. Kişiler’i açın ve dışa aktarmak istediğiniz kişileri seçin. Ardından dişli simgesine tıklayın, vCard’ı Dışa Aktar’ı seçin ve VCF dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.

Ardından, bu verileri USB veya bulut depolama kullanarak Android telefonunuza aktarın. Android’de Kişiler’i açın, Menü’ye dokunun ve Ayarlar > İçe Aktar’a gidin . Burada, VCF dosyasına göz atın ve kişileri içe aktarın.

Bu VCF dosyasını masaüstü web tarayıcınızda Google Kişiler’e de aktarabileceğinizi unutmayın. Kişileri bu yöntemle senkronize etmek en güvenilir seçenektir.

Ancak, birkaç geliştirici, iCloud kişilerini Android ile senkronize etmek için uygulamalar oluşturdu. Kişi senkronizasyonunu otomatikleştirmeyi tercih ediyorsanız, bu uygulamalardan birini deneyin. Bir süredir güncelleme görmediklerini unutmayın.

Android'de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu
Price: Free

Android’de iCloud Takvimini Görüntüleme

SmoothSync for Cloud Contacts ile aynı geliştiriciden CalDAV Sync, herhangi bir CalDAV veya Webcal takvimini Android cihazınızla senkronize etmenize izin veren bir uygulamadır. Ücretsiz olmasa da, iCloud ve Android’i senkronize etmek istiyorsanız fiyat etiketine değer.

Kullanmak için:

 • icloud.com’u açıp oturum açarak başlayın
 • Takvim ‘i tıklayın , ardından soldaki menüden senkronize etmek istediğiniz takvimi seçin
 • Genel Takvim etiketli kutuyu işaretleyin , ardından WebCal URL’si göründüğünde E-posta Bağlantısı’nı tıklayın

Android'de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu

 • URL’yi Android cihazınızdan erişebileceğiniz bir e-posta adresine gönderin
 • Android’de CalDAV Sync uygulamasını yükleyin
 • E-posta mesajını Android cihazınızda toplayın ve takvim URL’sini kopyalayın
 • CalDAV Sync’i açın ve Hesap Ekle > WebCal öğesini seçin
 • URL’yi yapıştırın tıklayın İleri ve gerektiği gibi ayarlayabilir. Bittiğinde Bitti’yi tıklayın

iCloud takviminiz artık telefonunuzun takvim uygulamasında görünecek!

Android'de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu
Price: ₺6,02

Android’de Apple Notları Açma

Apple’ın kullanışlı Notes uygulamasından notlarınızı Android cihazınızla senkronize etmek, bazı sınırlamalara sahip olsa da basittir.

Notlarınızı senkronize etmek için Mac’inizde Sistem Tercihleri’ni açın ve İnternet Hesapları’nı tıklayın. Android cihazınızla ilişkili Google hesabını seçin.

Burada, telefonunuzla senkronize edebileceğiniz birkaç öğe göreceksiniz. Seçerek Notlar , Notes uygulamasında eklediğiniz her şeyi telefonunuza gönderilecektir. Gmail uygulamanızda, Notes adlı yeni bir etiket altında görünür.

unun bir dezavantajı vardır: Notlarınızı telefonunuzla senkronize ettiğinizde, iCloud ile senkronize olmazlar. Masaüstü Apple Notes uygulamanızda, Google başlığı altında ve iCloud başlığı altında notlarınız olduğunu göreceksiniz; bunlar her ikisine de gönderilmez.

Bu can sıkıcı, ancak yalnızca telefonunuza ihtiyacınız olduğuna dair belirli notlarınız varsa, onları oraya itebilirsiniz. Diğerleri daha sonra iCloud’a yedeklenebilir.

Bu yöntemin ana sınırlaması, notlarınızı telefonunuzdan düzenleyememenizdir. Elbette, her zaman Evernote veya Google Keep’e geçebilir ve notlarınızı nerede olursanız olun, herhangi bir cihazda okumak ve düzenlemek için hazır bulundurabilirsiniz.

Android’de Apple Hatırlatıcılarını Senkronize Etme

Görevlerinizi takip etmek için Apple’ın Hatırlatıcılar uygulamasını mı kullanıyorsunuz? CalDAV-Sync veya SmoothSync kullanıyorsanız, aynı geliştiriciden OpenTasks indirerek bunları Android telefonunuzla kolayca senkronize edebilirsiniz.

CalDAV, görev senkronizasyonu için destek sağladığından, OpenTasks, hatırlatıcılarınızı almak için diğer uygulama tarafından kurulan CalDAV bağlantısına geri döner. Ancak, OpenTasks basittir. Mac, iPad veya iPhone’unuzdaki Hatırlatıcılar uygulamasına benzer bir his vererek çok fazla ekstra işlevsellik sağlamaz.

CalDAV-Sync veya SmoothSync kullanmayı planlamıyorsanız ne yazık ki şansınız kalmadı. Bir zamanlar bunu sunan bir uygulama artık mevcut değil. Tüm platformlarda senkronize olan başka bir yapılacaklar uygulamasına geçmenizi öneririz.

Android'de iCloud E-Posta Hesabı Açmanın 5 Farklı Yolu
Price: Free

Android’de Apple iCloud’a Bağlanmak Basittir

iCloud ile Android cihazınızın eşzamanlanmasının ayarlanması biraz zaman alabilir. Ancak, çeşitli cihazlarınız arasında senkronize etmek istediğiniz e-postalarınız, kişileriniz, takvimleriniz ve diğer verileriniz varsa bu çabaya değer. Bunlar, Apple dışındaki cihazlarda iCloud’a erişmek için tek seçeneğiniz değildir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu