Tiktok Takipçi Satın Al

Android için Google Meet, Kullanıcı Arayüzünü Yeniledi

Google Meet, Android kullanıcıları için yeni bir kullanıcı arayüzü (UI) getirdi. Yeni tasarıma PlayStore'da Google Meet güncellenerek erişilebilir.

Google Meet Android uygulaması, güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü (UI) ile yepyeni bir görünüme kavuştu.

Güncelleme, PlayStore aracılığıyla tüm Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Yenilenen Google Meet de yeni düğmeler aldı ve mavi renktedir.


Google Meet Android Uygulaması yeni bir görünüme kavuştu ve güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüne (UI) sahip bazı yeni düğmelere kavuştu. Yeni görünümün yanı sıra, güncellenmiş kullanıcı arayüzü bazı hızlı kısayol düğmeleri de getiriyor.

Yeni Google Meet düğmesi hızlı bir başlatma özeti aldı. Bir kullanıcı “Yeni Toplantı” üzerine tıkladığında, bir bağlantı paylaşma, anlık toplantı başlatma, takvimde planlama ve kapatma seçeneklerine sahip olacaktır. Dahası, yeni Google Meet eski yeşil temasından vazgeçti ve artık mavi renkte.

Android uygulamasının yeni görünümü ve kullanıcı arayüzü, Gmail uygulamasında görülenle aynıdır. Yeni özellikler ilk olarak Gmail’deki Google Meet sekmesi ve iOS için Google Meet Uygulaması için kullanıma sunuldu ve şimdi Android kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Bu özellik artık tamamen Android’de mevcuttur ve Google Meet Uygulamasını PlayStore üzerinden güncelleyerek erişilebilir.

Android için Google Meet, Kullanıcı Arayüzünü Yeniledi

Yeni Tasarım Yayınlandı

Google’dan Meet’in eski sürümünü geri almasını isteyen PlayStore’daki kullanıcı geri bildirimlerini fark etmek mümkün değil. Bazı kullanıcılar bir sohbet kutusunun yokluğundan şikayet ederken, bazıları bir toplantıya her katıldığında veya toplantıdan ayrıldığında sürekli bildirimle ilgili bir sorun yaşıyor.

Google, PlayStore’daki geri bildirime verdiği yanıtlardan birinde, yeni kullanıcı arayüzünün, bağımsız Meet uygulaması ve Gmail’deki Meet sekmesi aracılığıyla tutarlı bir görüşme içi Toplantı deneyimi sağlamaya yardımcı olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz ay Google Meet, Meet hizmetinde 31 Mart 2021’e kadar ücretsiz daha uzun görüşmelerin uzatıldığını duyurdu. Şirket, Eylül sonunda sona erecek olan özelliğin artık olduğu gibi çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Google Meet, arama sırasında sesleri filtreleyebilen bir özellik sundu. Uygulama, Android ve iOS’ta gürültü giderme özelliğini başlattı. Gürültü giderme özelliği veya ses giderici özelliği, Google’ın yapay zeka teknolojisini kullanarak fazladan gürültüyü sesinizden ayırır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu