Tiktok Takipçi Satın Al

Android’de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Android cihazınız güvenli moddaysa, işte onu normale döndürmenin bazı yolları.

Android cihazınız güvenli moddaysa, işte onu normale döndürmenin bazı yolları. Android güveni mod kapatma adımları…


Android’de güvenli mod, cihazınızdaki çeşitli sorunları gidermenize olanak tanır. Sorunları düzelttikten sonra, moddan çıkıp normal moda geçebilirsiniz.

Bazen telefonunuz güvenli modda kalır ve normal moda geçmez. Bu başınıza gelirse, güvenli modu denemek ve devre dışı bırakmak için uygulayabileceğiniz birkaç düzeltme vardır. Peki Android güvenli mod kapatma adımları nelerdir?

Android’de Güvenli Mod Nedir?

Yukarıda kısaca açıklandığı gibi, güvenli mod, belirli sorunları bulmak ve düzeltmek için Android cihazınızı yeniden başlatabileceğiniz bir moddur. Telefonunuzu bu modda başlattığınızda, telefonunuz yalnızca sistemin açılması için gerekli olan temel dosyaları yükler.

Bu şekilde, telefonunuzda sorunlu bir dosya veya uygulama varsa, onu görmezden gelebilir ve yine de cihazınızı açabilirsiniz. Ardından, güvenli modda olduğunuzda, tehlikeli uygulamayı kaldırabilir veya bu dosyayı cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Android güvenli mod kapatma;

Android’de Güvenli Modu Kapatma

Güç düğmesini basılı tutup ardından göründüğünde Yeniden Başlat seçeneğine dokunup basılı tutarak güvenli moda geçebilirsiniz . Güvenli modda yapmak istediğiniz şeyi yaptıktan sonra, moddan çıkmalı ve normal moda geri dönmelisiniz.

Telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatmak için aşağıdaki ipuçlarını deneyin. Cihazınız güvenli modda kalırsa, sırayla her biri üzerinde çalışın.

Android Cihazınızı Yeniden Başlatın

Telefonunuzun güvenli modda kaldığını fark ettiğinizde, yapmanız gereken ilk şey cihazınızı yeniden başlatmayı denemektir. Bu muhtemelen telefonunuzu normal moda geri getirecektir.

Bunu yapmak için:

  • Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
  • Ekranınızdaki menüden Yeniden Başlat’a dokunun.
  • Cihazınızın yeniden başlamasını bekleyin.

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Bildirimlerden Güvenli Modu Devre Dışı Bırakma

Bazı Android cihazların bildirim panellerinde güvenli mod seçeneği vardır. Sizinki bu seçeneğe sahipse, bunu telefonunuzda güvenli modu devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz.

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Üstteki bildirimler panelinden aşağı çekin.
  • Güvenli mod yazan seçeneğe dokunun . Tam seçenek adı değişir, ancak hangi seçeneğe dokunacağınızı bilirsiniz.
  • Telefonunuz normal moda yeniden başlamalıdır.

Güvenli Modu Kaldırmak için Android Cihazınızı Sıfırlayın

Başka hiçbir şey işe yaramazsa, güvenli modu kapatmak için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz . Bu, dosyalarınız ve ayarlarınız dahil olmak üzere telefonunuzda depolanan tüm verileri silecektir, bu nedenle verilerinizin yedeklendiğinden emin olun.

Bu yöntemi yalnızca başka seçeneğiniz olmadığında kullanmalısınız. Telefonunuzu sıfırlamak ve güvenli moddan çıkmak için:

  • Ayarlar uygulamasını başlatın ve Sistem’e dokunun.
  • Aşağıdaki ekranda Seçenekleri sıfırla’ya dokunun.
  • Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama) öğesini seçin.

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Sıfırlama işlemini tamamladıktan sonra cihazınızı sıfırdan kurmanız gerekecek. Güvenli mod daha sonra kaybolacak ve normal moda geri döneceksiniz.

Telefonunuzun Güvenli Moda Geçmesini Nasıl Önlersiniz?

Telefonunuzun güvenli modda yeniden başlatılmasının birkaç nedeni vardır. Telefonunuzu açtığınızda güvenli moda girmenize yardımcı olan bir düğmeye basılmış olabilir. Bu olduğunda, telefonunuz normal mod yerine güvenli moda geçer.

Başka bir olası senaryo, başka bir şey yaparken yanlışlıkla güvenli mod seçeneğine basmanızdır. Güvenli mod seçeneği birçok telefonda bulunduğundan, genellikle telefonunuzu yeniden başlatmaya çalıştığınızda durum böyledir.

Android’de Güvenli Modu Kapatmanın Çeşitli Yolları

Güvenli mod harika, ancak yalnızca sınırlı bir süre için kullanışlıdır. Kullanmayı bitirdikten sonra, çıkıp normal moda geri dönmelisiniz.

Telefonunuz güvenli moddan çıkmayı reddederse yukarıdaki ipuçları, Android cihazınızdaki sorunu potansiyel olarak çözmenize yardımcı olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu