Tiktok Takipçi Satın Al

Among Us Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

Among Us sesli sohbet nasıl kullanılır? Sizlere son zamanların en popüler oyunlarından olan Among Us ‘ta sesli sohbeti nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz.


Son dönemin en popüler ve eğlenceli oyunlarından birisi olan Among Us’ta oyunu daha da zevkli hale getiren nokta elbette bir arkadaş grubu ile oynamaktır. Özellikle arkadaşlarınızla oynadığınız oyunlar daha da eğlenceli hale gelecektir.

Arkadaş grubuyla iletişimi sağlamak içinse oyuncular genelde sesli iletişimi tercih etmektedir. Sesli iletişim oyunun daha akıcı hale gelmesini sağladığı gibi klayveden yazma zorluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

Among Us oyunundan bahsedecek olursak, oyunda renkli karakterler ile bir uzay gemisinde doğuyorsunuz, oyunda oyuncu sayısına bağlı olarak 1-3 karakter arasında Impostor bulunmaktadır, Impostor’un amacı diğer oyuncuları görevleri tamamlamadan öldürmektir. Diğer oyuncuların yapması gereken ise hem Impostor’a yakalanmadan görevleri tamamlamak hem de Impostor’un yapacağı sabotajları süre bitmeden tamir etmek.

Oyunun son derece zevkli ve eğlenceli olduğunu belirtmekte fayda var, oyundaki eğlence dozunu bir kat daha artırmak için sesli iletişim kurulması tavsiye ediliyor. Çünkü oyun içinde Impostor değilseniz bunu diğer oyunculara kanıtlamak zorundasınız, eğer Impostor’sanız da diğer oyuncuları Impostor olmadığınıza inandırarak oyuna devam etmeniz gerekiyor, bu iletişimin hızlı bir şekilde sağlanması için de sesli iletişim kullanılması gerekiyor.

Among Us Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

Sesli Sohbet Nasıl Kurulur?

Bu kapsamda Among Us’ta sesli sohbet sağlamak için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir.

  • Discord: Oyuncuların en çok tercih etmiş olduğu uygulamaların başında Discord gelmektedir. Ayrıca dünya çapında da en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Discord içinde kuracağınız odalara arkadaşlarınızı davet edebilir, Among Us’ta sesli iletişimi bu şekilde sağlayabilirsiniz.
  • Skype: Eskisi kadar popüler olmamasına rağmen hala kullanılan iletişim uygulamalarından bir tanesidir. Among Us’ta sesli iletişim kurmak için tercih edebilirsiniz.
  • Messenger: Yine en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Messenger’ın sesli iletişim seçeneğini Among Us’ta kullanmak mümkün.
  • Google Meet: Google tarafından geliştirilen bu uygulama sesli sohbet ve video konferans özelliğine sahiptir. Yine Among Us’ta kullanılabilecek uygulamalardan bir tanesidir.
  • WhatsApp: Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın 4 kişilik sesli sohbet odalarını Among Us oynarken iletişim için kullanabilirsiniz.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu