Tiktok Takipçi Satın Al

AMD, USB Kopma Sorunlarını Çözmek Anakartlara Güncelleme Getiriyor

AMD‘nin 500 serisi yonga setlerini kapsayan ve kullanıcılardan şikayet alan AMD USB kopma problemlerine karşı anakartlara güncelleme getiriyor.


AMD 500 serisi bazı anakartlarını etkileyen USB portlarının kopma sorununa yol açan bir problemi kapsamlı bir şekilde araştırarak güncelleme kararı aldı. Almış olduğu bu kararı resmi AMD twitter hesabı üzerinden kullanıcıların ilettiği şikayetler üzerine paylaştı.

AMD, USB Kopma Sorunlarını Çözmek Anakartlara Güncelleme Getiriyor

USB bağlantısının kopma sorununun temel kaynağının temel güç problemlerinden oluştuğunun ve bazı cihazlarda güç aktarımının problemli olmasından kaynaklandığı belirtti. Bu konuyla ilgili AMD bu açıklamayı yayınlandı.

Vurgulandığınız aralıklı USB bağlantısını araştırırken günlükler ve raporlarla ilgili yardımları için r / AMD’deki topluluğa teşekkür etmek istiyoruz. Sizin yardımınızla, temel nedeni izole ettiğimize ve aşağıdakiler dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) bir dizi bildirilen semptomu ele alan bir çözüm geliştirdiğimize inanıyoruz: USB bağlantı noktasının kesilmesi, USB 2.0 ses çatırtıları (örn. DAC / AMP kombinasyonları) ve USB / PCIe Gen 4 dışlama.

AMD, bu güncellemeyi dağıtmak için AGESA 1.2.0.2’yi hazırladı ve 1.2.0.2’yi entegrasyon için yaklaşık bir hafta içinde anakart ortaklarımıza dağıtmayı planlıyoruz. Müşteriler AGESA 1.2.0.2 içeren indirilebilir BIOS’ların Nisan ayı başlarında beta güncellemeleriyle başlamasını bekleyebilirler. Sisteminiz için tam güncelleme programı, satıcınız için test ve uygulama programına ve belirli anakart modeline bağlı olacaktır. Sisteminizi AGESA 1.2.0.2’ye güncelledikten sonra kesintili USB bağlantı sorunları yaşamaya devam ederseniz, bağımsız AMD Hata Rapor Aracını indirmenizi ve AMD Müşteri Desteği ile bir çağrı açmanızı öneririz(Google Translate ile çevrilmiştir).

Gelecek olan AGESA güncellemesi UEFI BIOS derlemelerini genel beta testlerinden sonra Nisan ayından itibaren tüm kullanıcılarla paylaşılacağı söylendi.

AMD, USB Kopma Sorunlarını Çözmek Anakartlara Güncelleme Getiriyor

AMD, USB Kopma Sorunlarını Çözmek Anakartlara Güncelleme Getiriyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu