Tiktok Takipçi Satın Al

AMD Ryzen 7 4800U Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

AMD ve Intel rekabeti hayli kızışmaya devam ediyor. Yeni nesil AMD Ryzen 7 4800U işlemcisinin özellikleri ortaya çıktı.

Yeni bir sızıntı, AMD‘nin kısa bir süre içinde CES 2020‘de ortaya çıkacak olan Ryzen 4000 APU‘ları ile dizüstü bilgisayarlar için ciddi güce sahip işlemci modelini sergileyecek.


8 çekirdekli Ryzen 7 4800U (ve 16 iş parçacığı) UserBenchmark’ta görüldü. Her zaman olduğu gibi, bu tür sızıntıların meşruiyetine çok dikkat etmeliyiz.

AMD Ryzen 7 4800U özellikleri

Twitter’da sızdıran TUM_APISAK kullanıcısı bile bunun gerçek olup olmadığından emin olmadığını itiraf ediyor. Ancak bu, 4800U’nun AMD Ryzen üçüncü nesil APU’ların önemli bir adımı olan 8 çekirdeğe ve 16 iş parçacığına sahip olduğu söylendiğini ilk kez görmüyoruz.

Tartışma uğruna, bunun gerçek olduğunu varsayarak, gördüğümüz şey, 1.8 GHz temel saatli 8 çekirdekli Renoir APU’dur (7 nm, Zen 2) ve referans noktası boyunca ortalama 3.65 GHz hızlarına ulaşır.

AMD Ryzen 7 4800U Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Bir başka ilginç nokta, test makinesinde 3200MHz sistem belleğinin görünür varlığıdır, bu nedenle dizüstü bilgisayar sağlayıcıları, daha sağlam performans elde etmek için bu çok daha sağlam işlemcileri daha hızlı belleğe bağlayabiliyorlar

Ya da en azından bu umut. 2020 yılında AMD işlemcilerin özellikle dizüstü piyasasında Intel modellerine göre daha avantajlı olacağı tahmin ediliyor. Kullanılan mimari ve özellikler bakımından rakibini geride bırakan şirket, eski günlerine dönmek için sabırsızlanıyor. Son olarak AMD ürünleri ve bilgisayarlar ile ilgili haberleri teknoloji haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu