AMD Ryzen 3. Nesil İşlemcileri Çıkış Tarihi - TeknoDiot.com

AMD Ryzen 3. Nesil İşlemcileri Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Abone Ol 

AMD Ryzen Threadripper 3. Nesil çıkış tarihi hakkında bazı detaylar belli olmaya başladı.

takipçi satın al
takipçi satın al


AMD’nin, ilk 7nn Ryzen 3. Nesil işlemcilerini duyurmuştu. Threadripper 3.nesil işlemcileri yakın zamandsa geleceği söyleniyor. AMD çıkış tarihini açıklamamasına rağmen bir sonraki Threadripper yongası için, son iki Threadripper nesli oldukça tutarlıydı, bu yüzden spekülasyon için bir temelimiz var. AMD Threadripper ve Threadripper 2. Nesil işlemciler 2017 Ağustos’unda çıkmıştı.

AMD Ryzen 3. nesil işlemcileri çıkış tarihi

AMD’nin bu sefer aynı genel yayın programını takip edeceği tahmin ediliyor, ancak belli ki bunu kesin olarak bilmiyoruz. Zen 2 mimarisi, tüketici odaklı Ryzen yongaları biçiminde, 2019 ortalarında, büyük olasılıkla 2. veya 3. çeyrekte başlayacak. Threadripper’ı ne zaman bekleyebileceğimize dair hiçbir ipucu paylaşılmış değil, ancak en azından Computex 2019’da yaz sonunda veya sonbaharın başında piyasada yer alması bekleniyor.

[sp-related style=”light” id=”35000″]

AMD Ryzen 3. Nesil İşlemcileri Çıkış Tarihi Ne Zaman?

AMD Ryzen Threadripper 3rd Generation piyasaya sürülmeden önce, resmi bir fiyat bilgisine sahip değiliz, ancak AMD’nin bir sonraki HEDT yongalarının maliyeti hakkında bir fikir edinmek için geçmiş nesillere bakabiliriz.

AMD Ryzen 3. nesil işlemci fiyatları ne kadar olabilir?

Threadripper’ın ilk nesli 999 dolardan başlayan fiyatlarla AMD Ryzen Threadripper 1950X ile raflarda yerini almıştı. Ancak ikinci nesil AMD işlemciler şaşırtıcı derecede daha düşük fiyatlı satışa çıkmıştı. Threadripper 3.nesil işlemciler, ikinci nesil işlemci modellerini fiyat konusunda takip edeceği tahmin ediliyor.

AMD Ryzen Threadripper 2. nesil işlemci fiyatları (AMD Ryzen Threadripper 3. nesil fiyatları benzer şekilde olması bekleniyor)

Ryzen Threadripper 2990WX: 1.799 $ (1.639 £, 2.679 TL)
Ryzen Threadripper 2970WX: 1.299 $ (1.159 £, 2.039 TL)
Ryzen Threadripper 2950X: 899 $ (809 TL, 1.415 TL)
Ryzen Threadripper 2920X: 649 TL (583 TL, 1.019 TL)

Göz atın:   AMD: Ekran Kartı Kıtlığı Yılın Yarısına Kadar Sürecek

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL