TeknoDiot
     
     
     

NVDIAI RTX 2080’in Rakibi AMD Radeon VII Ekran Kartının Test Sonuçları Yayınlandı

NVDIAI RTX 2080'in Rakibi AMD Radeon VII Ekran Kartının Test Sonuçları Yayınlandı

CES 2019’da tanıtılan AMD Radeon VII ekran kartını duyurmuştu. Bu ekran kartının en dikkat çeken kısmı ise dünyanın ilk 7nm’lik ekran kartı özelliğine sahip olmasıydı. AMD Radeon VII Benchmark sonuçları bugün yayınlandı.

Yeni çıkış yapan oyunlar üzerinde yapılan test sonuçları yayınlandı. AMD Radeon VII yeni oyunlardaki performansı ile göz doldurmakta. Oldukça başarılı bir performans sergilediğini görebiliyoruz. AMD Radeon VII ekran kartı NVIDIA‘nın en üst segmentte yer alan RTX 2080 modeline rakip olarak duyurusunu gerçekleştirmişti.

ADM Radeon VII ekran kartının 1.8 GHz hızında çalışan ve 16 GB ultra hızlı HBM2 belleğe sahip olduğunu belirtelim. AMD’nin bundan önceki ekran kartı AMD Vega 64 ile karşılaştırılan AMD Radeon VII, performans konusunda söz verdiği gibi oyunlarda FPS artışı sunuyor.

:: AMD Radeon VII Ekran Kartının Test Sonuçları

AMD Radeon VII, 4K çözünürlük ve en yüksek ayarlarda oyunu açtığımı zaman Assassin’s Creed Odyssey‘de 40 FPS, Battlefield 1‘de 80 FPS, BattlefielV‘te 80 FPS üzeri performans sunmakta. Shadow of the Tomb Radier‘da 90 FPS, Call of Duty: Black Ops 4‘te 80 FPS ve Far Cry 5‘te 60 FPS oyuncuya sunmakta.

Vega 64’e göre; yaklaşık yüzde 35 daha performanslı olan Radeon VII, bu sonuçlar ile 4K çözünürlükte söylendiği gibi RTX 2080 ile yarışabilecek kapasitede. NVIDIA’nın üst segment ekran kartı ile kafa kafaya yarışabilecek durumda olduğunun altını çizebiliriz.

NVDIAI RTX 2080'in Rakibi AMD Radeon VII Ekran Kartının Test Sonuçları Yayınlandı

Ancak NVIDIA’nın RTX ile sunduğu ışın izleme teknolojisi maalesef ki Radeon VII modelinde yer almıyor. Ocak 2019 ayı itibaren AMD Radeon VII ekran kartı 699 dolardan başlayan fiyat etiketi ile raflarda satışa çıkacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


5 Adımda Bilgisayarı Hızlandırma Rehberi #2

Uğur Aydemir

F1 Dünya Şampiyonu Alonso ve G2 Esports, Güçlerini Logitech G ile Birleştirdi.

Buğra Noyan

Android Telefonunuzun Ekranını PC’ye Yansıtarak Kullanın (REHBER)

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.