AMD, Radeon RX 5600 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

AMD, Radeon RX 5600 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

AMD, Radeon RX 5600 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

CES 2020’de AMD, Radeon RX 5600 serisi de dahil dört yeni Masaüstü ve mobil GPU duyurdu: Üstün 1080p oyun, nefes kesen görseller ve oyunu değiştiren yazılım özellikleri haberimizde.

AMD, bugün yaptığı açıklamayla birlikte, yepyeni AMD RDNA mimarisi ve 1080p oyunlar için üstün yüksek performanslı ve gerçekçi deneyimler sağlayan, yenilikçi yazılım özelliklerinin gücünü kullanan, AMD Radeon RX 5600 serisi grafik ürünlerini tanıttı.

Yeni AMD Radeon RX 5600 serisi, içerisinde AMD kart üreticilerin özel tasarımlarıyla satışa sunulacak AMD Radeon RX 5600 XT grafik kartı ve yeni Alienware Aurora oyuncu bilgisayarı gibi hazır sistemlerle sunulan AMD Radeon RX 5600 grafik kartını barındırıyor.

AMD Radeon RX 5600 serisi

Yeni seride aynı zamanda dünya sınıfı 1080p oyunları dizüstü bilgisayarlara getirmek için tasarlanan AMD Radeon RX 5600M GPU da yer alıyor. Bununla birlikte AMD, en gelişmiş yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayarlarını güçlendirmek için Radeon RX 5700M GPU’ları da tanıttı.

AMD, Radeon RX 5600 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

AMD RDNA mimarisi ve endüstri lideri 7nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, yüksek bant genişliğine sahip PCIe 4.0 teknolojisi ve yüksek hızlı GDDR6 bellek barındıran AMD Radeon RX 5600 serisi ekran kartı ürünleri, ultra yüksek seviyede performans ve güç verimliliği sunuyor. Amiral gemisi AMD Radeon RX 5600 XT grafik kartı, rakibine göre günümüzün lider AAA oyunlarında ortalamada yüzde 20’ye kadar daha fazla performans sunarken, popüler espor oyunlarında ise yüzde 10’a kadar daha fazla performans sağlıyor.

Dünya sınıfı performans ve güç verimliliği sunan AMD Radeon RX 5600 serisi grafik ürünleri, daha yüksek seviyedeki AMD Radeon RX 5700 serisi grafik ürünlerinin tüm yeteneklerini ve gelişmiş Radeon Software özelliklerini sağlıyor. Son olarak işlemci, donanım ve diğer donanımsal ürün haberlerine teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Tp-Link’in Yeni Ağ Anahtarı

Umut Bilgen

Yeni Nesil Huawei Mate X, 2020’de Geliyor!

Adil Anıl Öktem

Huawei, 5G işini Amerikan Şirketlerine Lisanslamayı Düşünüyor!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.