Tiktok Takipçi Satın Al

AMD Ekran Kartlarına Zam Geliyor!

AMD'nin RX 6000 Serisi Yönetim Kurulu Ortağı Fiyatlandırmasını %10 Artırdığı Bildirildi

Yönetim Kurulu Kanalları forumlarındaki gönderiler, AMD’nin yönetim kurulu ortakları için zam yapılacağı gündeme geldi.


Bu %10’luk zam değişikliğinin 20 ila 40 dolar arasında etkin bir artışa dönüşeceği bildiriliyor. Bu artışın zincirin son, en zayıf halkasına müşteriye yansıtılıp yansıtılmayacağına dair bir teyit bulunmamakla birlikte, grafik kartı pazarındaki mevcut durum ve fiyatlar, bu fiyat farkının seyreltilmesine kesinlikle izin verecektir.

Fiyatlandırma değişikliğinin bir veya iki hafta içinde, yönetim kurulu ortaklarına yapılacak bir sonraki sevkiyatta yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu fiyat artışı, arka arkaya iki ay içinde AMD’nin bu tür ikinci hamlesini işaret ediyor; AMD’nin mevcut Kasım ayı için yönetim kurulu ortağı fiyatlarını Ekim ayına kıyasla yaklaşık %9 oranında artırdığı bildiriliyor.

Fiyat artışının nedenleri, ya tatil sezonunun artan talebine bir yanıt olarak AMD’nin yönetim kurulu ortaklarının yalnızca kendilerinin alması için masaya para bırakmasına gerek olmaması ya da TSMC’nin 7 nm işlemciler için son fiyat artışlarından kaynaklanıyor. İlginç bir şekilde, AMD’nin Ryzen 5000 serisi gibi 7 nm ürünlerinden hiçbirinde fiyatlandırmayı güncellemediği bildirildi ancak rekabet ve fiyatlandırma ortamı burada tamamen farklı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu