Tiktok Takipçi Satın Al

Amazon, Yeni Bir Market Zinciri Açabilir

Dünyanın en büyük e-ticaret devi Amazon’un yeni bir market zinciri açmayı planladığı düşünülüyor.

Yeni bir raporda, Amazon’un bu market zinciri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük şehirlerde onlarca yeri olacağı iddia ediliyor. Ayrıca Amazon’un Whole Foods zincirinden ve Amazon Go kasasız marketlerden tamamen ayrı olacağı söyleniyor.


The Wall Street Journal raporları bu girişimi ile Amazon‘un hedefi büyük ölçüde böyle Walmart, Kroger ve Publix olarak şirketler tarafından domine ediyor geleneksel market pazarında daha iyi bir dayanak oluşturmak için olduğu düşünülmekte.

Amazon, Yeni Bir Market Zinciri Açabilir

Yayınlanan raporda, San Francisco, Seattle ve Chicago gibi büyük şehirlerdeki konumlar için kira sözleşmeleri imzalandığı belirtiliyor. Ayrıca Amazon Go ve Whole Foods lokasyonlarının da bulunduğu yer burasıdır.

Amazon, bir düzine kadar yere sahip olan daha küçük market zincirlerini satın alarak marketin ayak izini genişletebilir. Şu anda net olmayan, bu yeni zincirdeki mağazaların Amazon adını mı taşıyacağı yoksa ayrı bir alt marka mı alacağı henüz belirsiz. Şirket, genel mağaza ürünlerini müşterilerin Whole Foods’ta bulamayacakları mağazalar aracılığıyla satabilir. Sonuncusu, geleneksel bir market zinciri ile aynı seviyede rekabet etmesini sağlamayan daha yüksek fiyatları olan organik odaklı bir seçenek olmaya devam ediyor. Amazon, yeni bir market zinciri açma planları hakkında yorum yapmadı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu