Tiktok Takipçi Satın Al

Amazon Resmen Türkiye’de! Satışlar Başladı!

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Amazon resmi olarak Türkiye’de satışlarına başladı! Konu hakkında tüm detaylar haberimizde.

Amerikan Alışveriş devi Amazon‘un Türkiye’ye geleceği uzun zamandır konuşulmaktaydı. Ülkemizde de resmi olarak gireceği bekleniyordu beklenen zamanın erkeninde giriş yapmış oldu. Ülkemizde ki E-Ticaret sektöründe iyi bir rekabete yol açacağı kesin. Amazon Türkiye resmi olarak şuanda amazon.com.tr üzerinden satışları başlamış bulunuyor.


Amazon.com.tr’un bir süredir hazırlığını yaptığı Türkiye internet sitesini yarın hizmete alacağını belirtiyordu. Ancak Sabah saatlerinden itibaren amazon.com.tr adresine giren kullanıcılar, Amazon’un Türkçe karşılama mesajı ile karşılaşıyor. Önceden .com.tr sitesine giren müşterilerini Almanya sitesine yönlendiriyordu. Şuanda söz konusu değil ve amazon.com.tr tamamen Türkçe olduğunun altını çizelim. Ayrıca Amazon Türkiye’de yer alan ürünlerin fiyatları TL bazında.

[sp-related style=”dark” id=”4653″]

Amazon Resmen Türkiye'de! Satışlar Başladı!

Türkiye’de satılan teknoloji markaları da mevcut ve ilerleyen zamanlarda kategoriler ve markalar artacak. Amazon bundan böyle faaliyetlerini Türkiye deposundan yönetecek. Amazon ekibi, ilerleyen günlerde yeni servislerini ülkemiz tüketicileri ile buluşturacağını ve ürün gruplarını genişleteceklerini ifade edilmekte. Yapılan duyuru metni hemen aşağıda.

Amazon Resmen Türkiye'de! Satışlar Başladı!

Amazon.com.tr’ye göz attığımızda 50 TL üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo olduğunu görüyoruz. Şuanda kargo şirketi olarak MNG Kargo ile anlaşmalı. Ancak diğer taraftan ise Amazon Türkiye’nin açıklamalarından anladığımız kadarıyla ilerleyen dönemlerde kendi kargo altyapısını yani lojistik şirketini kuracağını tahmin edilmekte. Bu sayede kargolar daha hızlı şekilde müşterilere ulaşacak.

Elektronik ürünlerde %30’a varan indirimler söz konusu. Amazon’un Türkiye’ye resmi olarak satışlara başlamasının ardından n11, gittigidiyor.com ve Hepsiburada gibi dev rakip siteleri nasıl etkileyecek yakın zamanda göreceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu