Tiktok Takipçi Satın Al

Google Stadia Rakibi: Amazon Luna Nedir? (Bilmeniz Gerek Her Şey)

Amazon Luna: Nedir ve bilmeniz gereken diğer önemli ayrıntılar

Amazon, Luna adında yeni bir hizmet başlattı ve cihazlarında oynamak için oyun oynamak isteyen oyuncular için tasarlandı.

Google Stadia’nın yeni bir rakibi olarak görülen Amazon Luna nedir? Amazon, Luna adlı bulut oyun hizmetini başlattı.


Luna, kullanıcıların akıllı TV, dizüstü bilgisayar ve akıllı telefonlar gibi cihazlarda popüler oyunları yayınlamasına olanak tanır. Luna, 4K oyun oynamayı destekliyor ve ABD’de aylık 5.99 dolarlık fiyata sahip.

Amazon kısa süre önce 2020 Alexa donanım etkinliğinde Luna adlı bulut oyun hizmetini duyurdu. Bulut oyun servisi Google Stadia, GeForce NOW, Shadow ve Xbox Game Pass Ultimate Cloud Gaming’e benzer. Amazon’un bulut oyun platformuyla ilgili söylentiler geçen yıldan beri kulaktan kulağa konuşulan bir konuydu ve bu etkinlikte resmileşti.

Bulut oyun, oyuncuların oyunları uzak sunucularda çalıştırmasına ve bunları doğrudan cihazlarınıza aktarmasına olanak tanıyan yeni bir çevrimiçi oyun türüdür. Bu, grafiksel olarak zorlu oyunları çalıştırmak için yüksek performans ve teknik özelliklere sahip donanıma sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Amazon Luna Neler Sunuyor?

Luna’nın diğer bulut oyun hizmetleri gibi avantajı, oyunları indirmenize veya yüklemenize gerek olmamasıdır. Oyuna göz atabilir ve beklemeden başlatabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, kullanıcıların Full HD ve 4K oyun deneyimine erişmek için hızlı bir internet bağlantısına sahip olmasını gerektirir. Amazon, 1080p akış için minimum 10Mbps internet indirme hızı önermiştir.

Luna, kıta ABD’sinde halen yalnızca davetle kullanılabilen bir hizmet olsa da, yakında diğer pazarlara da genişletilecek. Amazon, Resident Evil 7, GRID, ABZU, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee ve The Impossible Lair, Assassin’s Creed Valhalla gibi ünlü oyunlar da dahil olmak üzere bulut hizmetinin bir parçası olacak birkaç oyunu onayladı. Brothers: A Tale Of Two Sons. Birkaç başka oyun lansman sonrası eklenmesi muhtemeldir.

Google Stadia Rakibi: Amazon Luna Nedir? (Bilmeniz Gerek Her Şey)

Luna’nın bir diğer büyük avantajı, zaten sahip olduğunuz cihazlarda oyun oynamanıza izin vermesidir. Oyunlara akıllı TV’nizden veya Amazon Firestick, Mac, PC ve iOS cihazlarını kullanarak erişebileceksiniz. Amazon, Luna’nın bir süre sonra Android’de de kullanılabileceğini doğruladı. Luna, Luna kumanda, Xbox one kumanda ve Sony PlayStation DualShock 4 ile uyumludur. Alternatif olarak, bilgisayarınızda oyun oynuyorsanız bir fare ve klavye de kullanabilirsiniz.

Luna, Alexa ile entegredir, böylece kitaplığa göz atmak yerine Alexa’dan en sevdiğiniz oyunları başlatmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca, doğrudan canlı yayın yapmanıza izin veren twitch entegrasyonuna sahiptir. Amazon, bazı oyunların 4K / 60fps’ye kadar destekleyeceğini, ancak bunların hiçbirinin bu erken erişim döneminde mevcut olmayacağını belirtti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu