Tiktok Takipçi Satın Al

Amazon, Kendi Koronavirüs Test Laboratuvarını Kurdu

Amazon, koronavirüs salgınından dolayı kendi test laboratuvarını kurdu.

E-ticaret devi Amazon, çalışanlarının sağlığını izlemek için kendi koronavirüs test laboratuvarını kuracağını söyledi.


ABD genelinde 50’den fazla Amazon tesisinde Covid-19 vakaları bildirilmiştir. Bazıları çok sayıda enfekte çalışanı içeriyordu. Şirket, kendi “artımlı test kapasitesini” oluşturmak için bir ekip oluşturduğunu söyledi.

Amazon personeli daha önce şirketi koronavirüs pandemisine verdiği yanıttan ötürü eleştirmişti. Mart ayında Amazon, şirketin aldığı güvenlik önlemlerinin eksikliğini protesto eden bir New York depo çalışanını işten çıkardı.

Amazon, ekibinin bir test laboratuvarı için gerekli ekipmanı topladığını söyledi

Amazon, Kendi Koronavirüs Test Laboratuvarını Kurdu

Amazon yaptığı açıklamada, “Bay Smalls’un 15 kişilik bir protesto düzenlediği için istihdamını sonlandırmadık. Başkalarının sağlığını ve güvenliğini riske ve çalışma şartlarını ihlal ettiği için işe sonlandırdık. sosyal mesafeli yönerge kurallarını ihlal ettiğine ilişkin uyarılar. “

Daha sonra, Amazon yöneticileri toplantısından bir not sızdırıldı. Dedi ki: “Yanıtımızın ilk bölümünü, örgütün davranışının neden ahlaksız, kabul edilemez, tartışmasız yasadışı, ayrıntılı olduğu ve ancak daha sonra işçi güvenliği ile ilgili olağan konuşma noktalarımızla takip ettiği durumu güçlü bir şekilde ortaya koymalıyız.”

Amazon, koronavirüse yanıt olarak 150’den fazla “önemli süreç değişikliği” yaptığını blogladı.

Şirket, “Operasyon tesislerimiz ve marketlerimiz çalışanlara maske dağıtıyor ve çalışan sıcaklık kontrolleri yapıyor” dedi.

“Bir sonraki adım, hiçbir belirti göstermeyenler de dahil olmak üzere tüm çalışanların düzenli olarak test edilmesi olabilir. Tüm sektörlerde küresel ölçekte yapılan düzenli testler, hem insanları güvende tutmaya hem de ekonominin yeniden çalışmaya devam etmesine yardımcı olur.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu