Tiktok Takipçi Satın Al

Rapor: Amazon Kendi Alışveriş Merkezlerini Açmayı Planlıyor

Amazon, Mağazaların ilk olarak California ve Ohio'da piyasaya sürüleceği bildiriliyor.

Amazon, gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalardaki boğazını sıkılaştırıyor. Çevrimiçi perakende devi, birçok büyük mağazanın kapanmasına şimdiden katkıda bulundu ve şaşırtıcı olmayan bir olayda Amazon, kendi mağazalarından bazılarını açabilir.

Amazon’un Perakende Devralması Devam Ediyor


The Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre Amazon, mağazalara benzeyen büyük fiziksel alışveriş merkezlerini başlatmaya hazırlanıyor. Bu bilgi, Journal’a Amazon’un California ve Ohio’daki mağazaları denemeye başlayacağını söyleyen bir grup isimsiz içeriden geliyor.

100.000 metrekarelik bir alana yayılan tipik mağazanızın aksine, Amazon’un 30.000 metrekarelik küçültülmüş bir boyutu tercih ettiği iddia ediliyor. Yine de mağaza, Amazon’un kasiyersiz Amazon Go mağazaları gibi diğer fiziksel konumlarından çok daha büyük olacak.

Amazon’un mini mağazalarında tam olarak ne satacağına gelince, bu hala doğrulanmadı. Popüler markaların ürünlerini satması ve Amazon markalı ürünleri öne çıkarması bekleniyor. Amazon’unki kadar büyük bir envanterle, alışveriş yapanlar giysi, mobilya ve elektronikten her şeye rastlayabilirler.

Mütevazı Kitapçılardan Mini Mağazalara

Amazon, 2015 yılına kadar gerçek mekanda konumlarla denemeler yapıyor. O zaman, şu anda ABD’de 24 mağazası bulunan ilk Amazon Kitapları konumunu açtı.

Bunu tabii ki 2018 yılında Amazon’un kendi marketleri Amazon Go’nun kurdele kesmesi izledi . Ve şirketin yalnızca dört yıldız ve üzeri puan alan ürünleri satan gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazası Amazon 4-Star’ı da unutmayalım.

Rapor: Amazon Kendi Alışveriş Merkezlerini Açmayı Planlıyor

Amazon’un mağazaları hala şirketin umduğu kadar yaygın değil. Mağazaları çoğunlukla büyük şehirlere dağılmış durumda ve ABD kırsalının büyük bir bölümünü dışarıda bırakıyor.

Bununla birlikte, Amazon daha da fazla yerde ortaya çıkabiliyorsa, etkileri perakendeciler için büyük olasılıkla yıkıcı olacaktır. Amazon’un Macy’s ve JCPenney gibi batan mağazaların yerini doldurma ihtimali biraz korkutucu.

Amazon’un Büyük Mağazaları Başarılı Olacak mı?

Hemen hemen herkes hayatlarının bir noktasında Amazon’dan alışveriş yapmıştır, çünkü çoğunlukla tek bir çevrimiçi mağazada isteyebileceğiniz her şeye sahiptir.

Büyük mağaza söylentileri ortaya çıkarsa, Amazon mağazada sergilemek için en iyi ürünlerini seçecek ve ayrıca müşterilere satın almadan önce ürünleri inceleme ve test etme şansı verecek. Giysiler gibi belirli ürünleri çevrimiçi satın almaktan çekinen çoğu müşteri için bu tek başına çekicidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu