Amazon Çalışanları Yeniden İşe Almak İçin 700 Milyon Dolar Harcayacak

Amazon, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çalışanlarının üçte birini talep eden işler için yeniden işe almak için 700 milyon dolar harcayacağını açıkladı.

Bu miktar, 2025 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şirket çalışanlarının üçünden birine yönelik vasıfsız eğitim programları sağlamak için kullanılacaktır. Bu, şirket içinde daha fazla talep gören işlere geçmelerine yardımcı olacaktır.

Amazon’un işgücünün bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde 300.000’i bulması bekleniyor. ABD işgücünün üçte birini yeniden eğitme sözü kesinlikle tarihteki en büyük kurumsal yeniden eğitim programlarından biri olacak. Amazon işgücünü gözden geçirdi ve son beş yılda en hızlı büyüyen yüksek vasıflı işlerinin, lojistik koordinatörü, süreç geliştirme müdürü ve taşımacılığa ek olarak veri haritalama uzmanı, veri bilimcisi, çözüm mimarı ve iş analisti olduğunu bulmak için ABD’deki işe alımlarını analiz etti.

Amazon Çalışanları Yeniden İşe Almak İçin 700 Milyon Dolar Harcayacak e-Ticaret Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Bu nedenle, teknoloji merkezlerinde, şirket ofislerinde, yerine getirme merkezlerinde, perakende mağazalarında ve ulaşım ağlarında 100.000 çalışanı terfi ettirmeye söz veriyor. Amazon’da veya şirket dışında daha yetenekli rollere geçmelerine yardımcı olacak eğitim programlarına erişimleri sağlanacaktır.

Amazon Teknik Akademisi gibi programlar teknik olmayan çalışanlara, yazılım mühendisliğine geçme becerisi sunarken, Associate2Tech daha önce BT deneyiminden bağımsız olarak yerine getirme merkezi çalışanlarını teknik roller konusunda eğitecektir.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı