Tiktok Takipçi Satın Al

Amazon, Avuç İçi Tabanlı Ödeme Teknolojisini Tanıtacak

Amazon, avucunuzun içinde mal ve hizmetlerin ödenmesi için teknoloji üzerinde çalışıyor.  Amazon, avuç içi tabanlı ödeme teknolojisini tanıtacak.

Amazon, avucunuzun içinde mal ve hizmetlerin ödenmesi için teknoloji üzerinde çalışıyor. Özellikle bunun için, fatura bilgilerini elinizle bağlamanızı sağlayacak terminaller geliştiriyorlar.


Wall Street Journal’ın kaynakları, şirketin sürekli müşteri akışı olan kafelerde, fast food restoranlarında ve mağazalarda uygulayacakları avuç içi ile ödeme terminallerinin geliştirilmesini tamamladığını belirtti.

Terminali kullanmaya başlamak için, sistem kart bilgilerine bir avuç takmayı önerir. Bunu yapmak için terminale plastik bir kart takın ve elinizi tarayın. Bundan sonra, sistem sadece avucunuzu kullanarak ödeme yapmanıza izin verecektir.

Amazon Avuç İçi Tabanlı Ödeme Teknolojisi geliştiriyor

Amazon ayrıca, hedeflenen reklamcılığı geliştirmek için işlem verilerini Amazon bulutunda depolamayı planlıyor. Ancak şirket, bu adımın kullanıcıların çoğunu korkutabileceğini de kaydetti.

Amazon, Avuç İçi Tabanlı Ödeme Teknolojisini Tanıtacak

Amazon, test işlemleri için Visa ile çalışıyor ve Mastercard ile bir ortaklık görüşüyor. Mühendisler ayrıca, bazı alıcılar biyometrik verilerini Amazon ile bağlantılandırmayı reddedebileceğinden, teknolojinin en iyi nasıl uygulanacağını tartışmaya devam ediyor.

Daha önce, Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan bir anket sayesinde, Rusların yarısının nakitsiz ödemeler olmadan yapmayı zor bulduğu ve esas olarak nakit olarak ödenen nüfusun payı 2014’ten 2018’e neredeyse iki katına çıktı.

Merkez Bankası’na göre, 2010’dan 2018’e kadar, mal ve hizmetler için sadece nakit kullanan Rusların payı 10 kattan fazla düştü. %65’ten %6’ya. 2018’de, ilk kez nakit ödeme yapmayı tercih edenlerin sayısı, nüfusun yarısından az ve %37’ye ulaştı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu