Tiktok Takipçi Satın Al

e-Ticaret Devi Alibaba, Bekarlar Günü İndirimlerinde Satış Rekoru Kırdı!

Çin kaynaklı dünyanın en büyük e-Ticaret devi Alibaba inanılmaz satış rekoru elde etti. Alibaba 24 saatlik Bekarlar Günü özel indiriminin başladığı ilk 85 saniyede 1 milyar dolar gelir elde etti.

Çinli elektronik ticaret devi Alibaba Grubu Bekarlar Günü’nde rekor üstüne rekor kırdı. Alibaba 24 saatlik Bekarlar Günü özel indiriminin başladığı ilk 85 saniyede 1 milyar dolarlık, ilk 10 dakikada ise 4.6 milyar dolarlık satış yaptı.


Alibaba’nın açıkladığı satış verileri gerçekten ağızları açık bırakıyor. İndiriminin başladığı ilk 85 saniyede 1 milyar dolarlık, ilk 10 dakikada ise 4.6 milyar dolarlık satış yaptı. 24 saatlik zaman diliminde de 1 milyarın üzerinde paket gönderdi ve toplam 30 milyar doların üzerinde gelir elde etti.

Alibaba‘nın bekarlar için 2009’dan bu yana kutladığı 11 Kasım Dünya Bekarlar Günü’nde internet satışlarında indirimler yapılıyor. Alışveriş festivalinin bu yıl 32 milyar dolar ciro yapması bekleniyor.

e-Ticaret Devi Alibaba, Bekarlar Günü İndirimlerinde Satış Rekoru Kırdı!

[sp-related style=”dark” id=”18426″]

E-ticaret devi geçen yılın toplam satış rekoru olan 25 milyar doları ilk 16 saatte aşarak yeni bir rekora imza atmıştı Grup 24 saatlik maratonda bir milyarın üzerinde paket gönderdi ve satışlardan toplam 30 milyar doların üzerinde gelir elde etti. Satılan ürünler arasında yalnızca akıllı telefonlar ve diğer elektronik aletler değil, kozmetik, süt ve bebek bezi gibi ürünler de yer aldı.

Alışveriş çılgınlığı, rekor üzerine rekor kırıyor ancak gözlemciler etkinlik olgunlaştıkça, büyüme hızının da düşeceğini söyllüyor.

Alibaba ayrıca, pazardaki yeni rakipler, yavaşlayan ekonomi ve Çin’in ABD’yle ticaret savaşı yüzünden hisse senelerinin yüzde 16 düşmesi nedeniyle zorlu günler geçirmişti.

https://www.facebook.com/shanghaiist/videos/337387903507806/?t=1

Bekarlar Günü Nedir?

Alibaba, Bekarlar Günü’nü, Sevgililer Günü’nün anti tezi olarak icat etti. Şu anda dünyanın en büyük internetten satış festivali ve geçen yılki etkinlik, Batı’daki benzerleri Kara Cuma ve Siber Pazartesi’nin toplamından daha fazla ciro yaptı.

Festivalde Xaomi, Apple ve Dyson gibi teknoloji devlerinin de aralarında bulunduğu 180 binden fazla markanın ürünleri yer alıyor Geçen yıl Alibaba etkinliği Batı pazarına da sunmuş ve AliExpress uygulamasının ABD ve İngiltere’deki indirilme oranları zirve yapmıştı. Bekarlar Günü satışları, Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü sonrasındaki ilk Cuma günü alışverişi canlandırmak için başlatılan ve diğer ülkelere de yayılan Kara Cuma (Black Friday) satışlarıyla kıyaslanıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu