Tiktok Takipçi Satın Al

AirDrop Kullanımı

Apple cihazlar ile dosya paylaşımı yapmayı bilmeyen pek çok Apple kullanıcısı bulunmaktadır. Halbuki AirDrop sayesinde Apple kullanıcılarının dosya paylaşımı sağlanmaktadır. Peki, AirDrop nedir ve AirDrop nasıl kullanılır?

AirDrop sayesinde İOS 7 sve üzeri sürüme sahip olan Apple cihazlarının birbirleri ile fotoğraf, video, not, rehbet ve buna benzer pek çok içeriği paylaşması sağlanmaktadır. AirDrop’un bu özelliği sayesinde dosya akramının daha hızlı ve basit olması sağlanmaktadır. AirDrop nasıl kullanılmaktadır?


AirDrop kullanımı için öncelikle cihazın bluetooth ve wifi özelliklerinin aktif olması gerekmektedir. Eğer aktif değil ise kullanım öncesinde mutlaka etkinleştirilmelidir. İki seçeneğin aktifleştirilmesinin ardından denetim masasında bulunan AirDrop özelliği de aktifleştirilmelidir. Tüm özelliklerinizi aktifleştirdikten sonra ise yapmanız gereken tek şey paylaşmak istediğiniz medyayı seçmek ve medya seçiminizin arından paylaşım yapılacak cihaz seçilir ve paylaş butonuna basılır. Kullanımı son derece basit olan bu uygulamayı Apple İOS 7 ve üzeri sürümünüzde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

AirDrop özelliğini Apple’ın kendi uygulamalarının yanında Apple Store mağazalarında ki 3. Parti uygulaması diye adlandırılan yani Apple Store yazılım geliştiricileri tarafından geliştirilmiş olan uygulamalarda da kullanılabilmektedir.

AirDrop özelliğini kullanımı sırasında karşınızdaki cihazı göremiyorsanız iki problem meydana gelmiş olabilir. Öncelikle her iki Apple cihazında iCloud hesabının açık olup olmadığı kontrol ediniz. Eğer her iki cihazında iCloud hesabı açıksa o halde cihazınızın görünürlüğü kapalı olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu