Airbus, İnterneti Paylaşan Drone’ları Piyasaya Sürecek!

Airbus, Zephyr’i test etti: Havada yaklaşık üç hafta inmeden kaldı. Ortalama olarak, bu tip elektrikli uçaklar havada 26 güne kadar kalabilir.

Şimdiye kadar, Zephyr elektrikli uçağı, dördü alçak irtifada ve ikisi stratosferde olmak üzere altı kez havalandı. Son uçuşlar 18 gün sürdü. Airbus, geliştirmelerinin iniş olmadan aylarca havada kalabileceğini söyledi.

Drone’nun ana görevi interneti dağıtmaktır. Zephyr, orman yangınları ve petrol sızıntıları gibi afetleri izlemek için de kullanılabilir.

UAV, çeşitli özellikler nedeniyle havada çok uzun süre kalıyor. Gövde hafif karbon fiberden tasarlandı ve 28 m’lik tamamen kapalı GaAs güneş panelinin kanat açıklığı, metrekare başına 350 watt güç sağlıyor. Sonuç olarak cihaz, motorları 0,6 beygir gücünde çalıştıracak kadar güç üretiyor.

Airbus, İnterneti Paylaşan Drone'ları Piyasaya Sürecek!

Ortaya çıkan enerji, lityum iyon nanotel pillerde depolanır: grafit elektrotlu geleneksel pillerden yaklaşık 8-10 kat daha verimlidirler.

Airbus, uçuş süresinin önce üç aya, sonra altı aya çıkacağını söyledi. Şirket ayrıca, geliştirmelerinin bir uydu fırlatmaktan daha ucuz olduğunu ve doğaya daha az zarar verdiğini kaydetti.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!