Tiktok Takipçi Satın Al

İnternetin ADSL mi VDSL mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnternetin ADSL mi VDSL mi olduğunu öğrenme konusu birçok kişinin aklını kurcalayan ve çözümü zor gibi duran bir konu gibi durmaktadır.

İnsanlar aldıkları internet hizmetinin hangi tür olduğunu öğrenmenin ve nasıl öğrenebileceklerinin araştırmalarını yaparlar. Peki ADSL mi VDSL mi?


Bu noktada bu merak edilen bilgiyi öğrenmek düşünüldüğü kadar zor değildir. Yapılması gereken birkaç şey ile bu soru kolayca cevap bulabilir. İnternetin ADSL mi VDSL mi olduğunu öğrenme için ise öncelikli olarak modeme dair temel bilgilerin bilinmesi gerekir sonrasında ise bu bilgiler kullanılarak istenilen konuya da cevap bulunabilir.

İnternet Hizmetinin VDSL ya Da ADSL Olduğunu Nasıl öğrenebilirim?

İnternet hızları, veri indirme süreleri ve genel performans kriterlerini belirleyen temel noktalardan biri de alınan internetin türü yani çeşididir. Bu noktada ADSL veya VDSL internet alımları sürat, hız etkili kullanım gibi hususları direk etkilerler. Bu bağlamda internetin ADSL mi VDSL mi olduğunu öğrenme yolu ise şu adımlar izlenerek gerçekleştirilebilir.

Öncelikle ilk yapılması gereken kullanılan modemin marka ve modeli öğrenilir. Bu modemin üzerinden, kutusundan, kitapçıktan ya da özel bağlantıyla internet üzerinden öğrenilebilir.

İnternetin ADSL mi VDSL mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Daha sonra ise öğrenilmiş olan modem marka ve modeli ayrıntılı olarak bir arama motoruna yazılır ve aratılır. Çıkan sonuçlar içinde modemin hangi bağlantı türünü desteklediği bilgisi de açık olarak yazacaktır. Bu sayede alınan internetin türü de hızlı bir şekilde öğrenilmiş olur.

VDSL ile ADSL Arasındaki Farklar Nelerdir?

Merkez santrale yakın bir konumdaysanız VDSL’in potansiyel bant genişliğinden daha verimli bir şekilde faydalanabilirsiniz. ADSL ile kıyasladığımızda en önemli farkın bağlantı hızı olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz.

ADSL’de bağlantı orta kalitede bakır kabloları tercih edilir. VDSL ile ADSL arasında kuramsal olarak yaklaşık 10 katlık bir yükleme(upload) farkı söz konusudur.

ADSL üzerinden alabileceğiniz hız, oldukça sınırlıdır; ancak bazı bağımsız değişkenler bu hızın düzeyini daha da düşürmektedir. ADSL, kullanılmakta olan altyapıyı aynen kullanır ve yeni bir altyapı maliyetine ihtiyaç duymaz. Bu içeriğimizde sizlere ADSL ve VDSL farkları üzerindeki sorularının cevaplarını verdik.

İnternetin ADSL mi VDSL mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnternetin ADSL mi VDSL mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnternetin ADSL mi VDSL mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnternetin ADSL mi VDSL mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Benim modemin hem ADSL hemde VDSL destekliyor altyapım 79 mbps’e kadar download verebiliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu