Tiktok Takipçi Satın Al

Adata’nın CES 2024 İnovasyonları: Sıvı Soğutmalı M.2 SSD ve 24 TB SSD’li İlk Dizüstü!

Adata, gelecek hafta Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2024 fuarı için hazırladığı bir dizi ilginç ürünü açıkladı. Yeni ürün yelpazesi gerçekten geniş olsa da, en ilginç olanlara odaklanalım.

Adata, CES 2024’te Project NeonStorm’u tanıtacak – endüstrideki ilk sıvı soğutma sistemine sahip M.2 katı hal sürücüsü. Bu sürücü, iki fan ile desteklenen bir sıvı soğutma sistemine sahip. Sistemin çalışma prensibi diğer sıvı soğutma çözümleriyle aynıdır: soğutucu sıvı ısının emilmesini sağlar, bunu radyatörlere ileter ve radyatörler, iki taraftan da sistemdeki fanlarla soğutulur (fanlar sistemdeki uç kısımlarda yer alır).


“Tam konveksiyon sistemli” olan bu ürün kompakt değil, ancak Adata, NeonStorm’un SSD sıcaklığını %10’dan fazla düşürebildiğini ve SSD’nin 14.000 MB/s okuma ve 12.000 MB/s yazma hızlarında stabil çalışmasını sağladığını iddia ediyor.

NeonStorm, Silicon Motion SM2508 denetleyici tabanlıdır ve PCIe Gen5 x4 arabirimini destekler. Maksimum bellek kapasitesi 8 TB’dir.

Adata’nın CES 2024’teki diğer ilginç ürünü, yeni nesil Xenia 15G dizüstü bilgisayarı olacak. Diğer birçok yenilik gibi, bu bilgisayar da Intel Core 14 nesil işlemciler ve Nvidia GeForce RTX 40 Laptop diskret GPU’larını içerecek, ancak özelliği başka bir şeyde olacak: Xenia 15G, dünyanın ilk 24 TB depolama kapasiteli ve 96 GB RAM’e sahip dizüstü bilgisayarı olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu