ADATA LEGEND 970 SSD Duyuruldu

Üstün Soğutma Mekanizmasına Sahip LEGEND 970 ile ADATA, Yeni Nesil Depolama Ürünlerinin Öncüsü Olmayı Hedefliyor

Dünyanın önde gelen bellek markası ADATA, saniyede 10.000MB okuma ve 10.000MB’ye varan yazma hızına sahip LEGEND 970 SSD’yi piyasaya sürdü.

LEGEND 970’in benzersizliği, dahili mikro fanlı, çift katmanlı alüminyum alaşımlı bir ısı emici ve yüzey kristalleşmesi sayesinde patentli aktif hava soğutma sistemi oluşturmasında yatmaktadır. Yüzey kristalleşmesi, termal iletkenliği artırmakta ve fanlı ısı emicilere göre sıcaklığı %10 oranında düşürerek uzun süreli çalışma sırasında kararlı performansı korumasını sağlamaktadır. Üstün soğutma mekanizmalı tasarıma sahip LEGEND 970 ile ADATA, yeni nesil depolama ürünlerinin referansı olmayı ve tüketici pazarındaki en iyi performansa sahip PCIe Gen5 depolama çözümü olmayı hedeflemektedir.


ADATA LEGEND 970 SSD Duyuruldu

Patentli Aktif Isı Dağılımı ile Yeni Bir Çağ

Yüksek hızlı PCIe 5.0 veri iletimi sırasında, zamanında ısı dağıtımı için aktif soğutma gereklidir, böylece yüksek sıcaklıklar okuma ve yazma hızını olumsuz etkilemez veya sistemi yavaşlatmaz. LEGEND 970, yoğun hava kanallarına sahip çift katmanlı alüminyum bir ısı emici sistemiyle sıcak ve soğuk havayı yönlendirmektedir. Isı yukarıya iletilirken, dahili mikro fanın dönüşü sıcak ve soğuk havanın birleşimini dolaştırır ve ekstrüde alüminyum kanatların her iki ucundan havayı hızla atar. Aynı zamanda LEGEND 970, alüminyum ısı emici yüzeyinde “yüzey kristalleşmesi” özelliğiyle ısı dağıtımını artırır, genel hava temas alanını artırır ve bu sayede sistemin ısı dağıtım verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Bu benzersiz aktif ısı dağılımı, fanlı ısı emicilere göre sıcaklıkları %10 oranında düşürür.

Ultra Performans mı Kararlı Performans mı? Her İkisi de!

LEGEND 970, PCIe Gen5 x4 iletim arayüzünü benimser, NVMe 2.0 standardına uygundur ve saniyede 10.000MB okuma ve 10.000MB’ye varan yazma hızına sahiptir. Bu da standart PCIe Gen4 SSD’lerden iki kat ve Gen3 SSD’lerden 6 kat daha hızlı olduğu anlamına gelir. Ayrıca PCIe 4.0 ve 3.0 platformlarıyla geriye dönük uyumludur. LEGEND 970’in SLC önbellek algoritması ve DRAM Cache Buffer ile donatılması, veri önbelleğinde benzersiz avantajlara sahip olduğunu göstermektedir.

ADATA LEGEND 970 SSD Duyuruldu

Ayrıca, 1.400K/1.400K IOPS rastgele okuma/yazma hızlarına sahip olması çoklu görevlerde dahi verimliliği üst düzeye çıkarmaktadır. LEGEND 970, en yeni nesil Intel ve AMD platformlarıyla uyumludur. Patentli ısı emici tasarımı, 3D animasyon, oyun geliştirme, grafik tasarım veya içerik üretimi gibi tüm çalışmalarda, sistem yüküne ve uzun süreli çalışmaya bakılmaksızın üstün performans sağlamakta, daha da önemlisi yüksek sıcaklık testlerinde bile kararlı performansını koruyabilmektedir.

Yüksek Kaliteli Bileşenlerle Donatıldı

232 katmanlı NAND flash bellek, LEGEND 970’in 2000GB’a kadar depolama imkânı sunmaktadır. Çeşitli veri koruma ve düzeltme teknolojileri, Toplam Yazılabilir Baytı (TBW) ve dayanıklılığı büyük ölçüde artırarak yüksek yük gereksinimlerini karşılamaktadır. Ek olarak, LEGEND 970, Düşük Yoğunluklu Parite Kontrol Kodu (LDPC) hata düzeltme mekanizması ve AES 256 bit yüksek düzey şifreleme teknolojisine sahiptir, böylece veri iletiminin doğruluğunu ve güvenliğini sağlayarak fikri mülkiyeti korur. SSD Toolbox, gerçek zamanlı sabit disk durumu için ücretsiz indirilebilmektedir. LEGEND 970, 5 yıllık küresel sınırlı garantisi ile gelmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu