bayigram.com

Acer, 240 Hz’lik Yeni Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Acer, şirketin Fast IPS panellerinden yararlanan ilk Predator monitörlerini duyurdu. Acer, 24,5 inç ve 27 inç büyüklüğündeki 240 Hz’lik yeni monitörlerini tanıttı.

Bu paneller 240 Hz’e kadar yenileme hızına sahip, bu panel ayrıca IPS teknolojisinin canlı renkler ve geniş izleme açıları gibi tüm avantajlarını sunuyor. Yeni 24,5 inç ve 27 inç Acer Predator 240 Hz LCD’ler de VESA’nın Adaptive-Sync teknolojisini destekler ve bu monitörlerde ayrıca bir Display HDR400 sertifikası bulunur.


24,5 inçlik monitöre XB253QGXmiiprzx ve 27 inçlik monitöre XB273GXbmiiprzx adı verilir, bu monitörler günümüzde mevcut olan diğer Fast IPS tabanlı LCD’lere benzer. Bu monitörlerde 1920 x 1080 çözünürlük, 400 nit pik parlaklık, 1 ms tepki süresi bulunur.

Bu yanıt süresi, bu monitörün aşırı hız fonksiyonu ile 0,1 ms – 0,5 ms’ye kadar daha da azaltılabilir, bu fonksiyon modele bağlıdır. 240 Hz yenileme hızı ayrıca VESA’nın Adaptive-Sync teknolojisinin yanı sıra NVIDIA’nın G-Sync karşılaştırılabilir sertifikasına da sahiptir.

Acer, 240 Hz'lik Yeni Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

240 Hz’lik yeni Predator oyuncu monitörleri neler sunacak?

Bu monitörler, LCD panel çevresindeki çerçeveyi ortadan kaldıran bir “sıfır çerçeve tasarımı” özelliğine sahiptir. Bu, bu monitörleri çoklu monitör kurulumu için mükemmel hale getirir. Bağlantı için, bu monitörlerde yalnızca DisplayPort 1.2a konektörü değil, aynı zamanda iki HDMI 2.0b girişi ve dört bağlantı noktalı bir USB 3.0 hub bulunur. Bu monitörlerde ayrıca, üst düzey kulaklıklara sahip olabilecek içerik oluşturucular için stereo hoparlörler ve bir kulaklık çıkışı bulunur.

Acer’ın Predator monitör serisi öncelikle espor uzmanlarına ve hardcore oyunculara yöneliktir; ekranlar, sadece yüksekliği ayarlamakla kalmayıp aynı zamanda bu LCD’lerin portre modunda çalışabileceği bir avantaj olarak eğilebilir ve dönebilen agresif görünümlü standlarla donatılmıştır.

Şu anda Acer Japonya, şirketin ilk 240 Hz Fast IPS Predator markalı ekranlarını, bu hafta başında satmaya başlamayı planladı. Bu noktada 24,5 inçlik modelin 46.000 Yen’den (2.660 TL) satılması beklenirken, 27 inçlik daha büyük modelinse 55.000 Yen (3.180 TL) fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu