Tiktok Takipçi Satın Al

35 İnek, Robotlar Tarafından Çalışan Yüzen Süt Çiftliğinde Yaşıyor

Hollanda’nın Rotterdam kıyılarında, tuhaf bir yüzen çiftlik yerli halka taze süt tedarik ediyor.

CBC News’in bildirdiğine göre, Floating Farm adında bir şirket tarafından oluşturulan farm boat combo, Mayıs ayından bu yana 35 ineğin sütünü halka satıyor.


Çoğunlukla otomatikleştirilmiş olan operasyon, şehirlerin kendini daha sürdürülebilir hale getirmesine yardımcı olmak için, özellikle de bölgenin altyapısını tehdit eden kötüleşen iklim değişikliği karşısında, inkar edilemez derecede garip bir teklif diyebiliriz.

35 İnek, Robotlar Tarafından Çalışan Yüzen Süt Çiftliğinde Yaşıyor

CBC’ye göre, çiftlik üç katlı bir mavna. İnekler en üst katta yaşarlar, ancak ayrıca mavna demirlendiğinde karada da dolaşabilirler. Yerel çim kupürleri, patates kabukları yiyerek yakındaki tarlalara gübre sağlarlar.

Bu arada, çiftlik iki çiftçi ve üç sınıf robot personeli tarafından sağlanıyor: sağımcılar, besleyiciler ve kepçeler olmak üzere. Floating Farm CEO’su Peter van Wingerden CBC’ye “Tüm süreç tamamen otomatik” dedi . “Burada yapmaya çalıştığımız şey, daha az insanla en yüksek miktarda gıda elde etmek.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu