Tiktok Takipçi Satın Al

30.000 TL’lik Mate Xs, Huawei’yi Zarara Uğrattı (70 Milyon Dolar Zararda)

İnsanlar muhtemelen katlanabilir bir telefon kadar yeni ve fütüristik bir şey yapmak için pahalı olacağını umuyorlar ve pahalı fiyat etiketini eleştiriyordu.

Bununla birlikte, çok azının beklediği şey, fiyat etiketinin aslında onlardan kar elde etmek için gerekenden daha düşük olabileceğidir.


En azından bu, Huawei’nin görünüşte olması gerekenden daha ucuz sattığı en son katlanabilir telefonunda olduğu gibi, şirketin üretim maliyetlerinde milyonlara mal olması gibi görünüyor. Huawei, Mate Xs’ten 70 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Akıllı telefonlar yapmak ne kolay ne de ucuzdur, yeni başlayanların ve küçük şirketlerin zor yoldan öğrendiği bir şey. Huawei CEO’su Richard Yu, yurtışında 2.400 dolar ülkemizde ise 29.999 TL’ye satılan katlanabilir Mate Xs modelini zararına sattıklarını açıkladı. Peki katlanabilir telefonlar ne zaman kâr getirecek?

Huawei, 70 milyon dolar zarar etti

30.000 TL'lik Mate Xs, Huawei'yi Zarara Uğrattı (70 Milyon Dolar Zararda)

Büyük olmasına rağmen, Huawei bu tür düşüncelere karşı bağışık değildir. Ancak stratejisi, özellikle ABD kısıtlamaları nedeniyle mobil işinin mevcut durumu göz önüne alındığında, uzun vadede alışılmadık ve muhtemelen akıllı değildir. Yüksek üretim maliyetlerine rağmen ürünlerinin hala erişilebilir olmasını sağlamak için, kayıp olarak satıyor.

Tüketici İşi başkanı Yu Chengdong; 30.00 TL’lik katlanabilir telefonun aslında bir kayıpla satıldığını ve Huawei’ye 70 milyon dolardan daha az bir maliyete mal olmadığını belirtti. Kullanılabilirliğinin ne kadar sınırlı olduğu düşünüldüğünde, Mate X’ler muhtemelen yüzlerce satmıyor. Şirket bu stratejisinin nihayetinde maliyetleri azaltmaya ve bu işin kârlılığını artırmaya yardımcı olacağı görüşünde.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu