Tiktok Takipçi Satın Al

2022’de Çıkması Merakla Beklenen 10 Oyun

2022 yılında piyasaya sürüleceği belirtilen oyunlar, 2021 yılının en önemli gündemlerinden birisi olmuştu ve oyun haberleri takip edenler tarafından sıklıkla gündeme gelmişti. İşte 2022’de çıkması merakla beklenen 10 oyun.

Pandemi dönemi ile dünya genelinde oyunlara olan ilgi artış gösterdi. 2021 yılı dolu dolu geçerken oyun yapımcıları ve şirketleri 2022’de çıkacak oyunlar için duyuruları çok önceki tarihlerde yaptı. 2022’de çıkması beklenen 10 oyun ise oyuncuların radarında.

God of War: Ragnarök


God of War serisinin 9. oyunu olarak piyasada yer alacak God of War: Ragnarök, 2020 yılında dahi en çok istenen oyun ödülünü almayı başarmıştı. PlayStation’a özel olarak geliştirilen bu oyun ne yazık ki bilgisayar ve diğer konsollarda oynamayacak. Ancak PlayStation 4 oyuncularını şimdiden heyecanlandırmayı başarmış durumda.

Avatar: Frontiers of Pandora

Listenin ikinci sırasında yer alan oyun filmden esinlenilerek hazırlanan bir versiyon olacak. Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Amazon Luna ve Google Stadia desteği sunacak oyun, 2022’de piyasaya sürülecek. Oyun, açık dünya bir şahıs oyunlarında zirveye aday olacak potansiyelde.

Elden Ring

Oyun dünyasının en çok konuşulan oyunlarından bir tanesi olan Elden Ring ise 25 Şubat tarihi itibari ile piyasada yer alacak. En çok beklenti yaratan oyunlardan birisi olduğu için 2022 yılı geneline oyunun damga vurması bekleniyor.

Diablo Immortal

Çıkış tarihi net olarak belirtilmese de 2022 yılının ilk yarısında piyasada olacak oyun, mobil cihazlar için özel olarak geliştiriliyor. Özellikle Diablo hayranlarının heyecanla beklediği oyunlardan bir tanesi.

Yüzüklerin Efendisi: Gollum

Yüzüklerin Efendisi serisinin yeni versiyonu olacak bu oyunda ana konu Gollum. Konsol ve Windows platformlarında oynanabilecek oyun, Türkçe arayüz ve altyazı desteğine de sahip.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Vampir ve korku temalı oyunları seven kişiler için rol yapma türünde yeni bir seçenek olacak Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ilk versiyonun devamı niteliğinde. Gelişmiş karakter seçenekleri ve özel dünyası ile dikkat çeken oyun, 2022 yılında tüm platformlarda desteklenecek.

Horizon Forbidden West

2017 yılında piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn oyununun devamı olan Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022’de sadece PlayStation için piyasada olacak.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Yeni nesil konsollar için Stalker adındaki filmden esinlenerek geliştirilen S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, bilgisayar desteğine sahip olmayacak. Ancak simülasyon ve korku türünün özel harmanlanması olarak geliştirilen oyun, beklentileri oldukça yükseltti. Oyunun çıkış tarihi 28 Nisan.

Starfield

Bethesda Game tarafından piyasaya sürülecek olan Starfield yıldızlar arasında geçecek bir bilim kurgu hikayesi sunuyor. Oyun 2022 yılının son çeyreğinde 11 Kasım’da piyasada yer alacak.

Dying Light 2 Stay Human

Dying Light serisinin ikinci versiyonu olacak yeni oyunda 4 Şubat tarihi itibariyle çıkış yapılacağı belirtildi. Bu nedenle 2022 yılında en çok beklenen oyunlarda ilk olarak yayınlanacak Dying Light 2 Stay Human, yıl genelinde en çok konuşulanlar arasında yer alabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu