Tiktok Takipçi Satın Al

God of War Ragnarök’ten Starfield’a: 2022’de En Çok Beklenen Çıkacak Oyunlar

2021 sonunda bitti ama eğer bir oyuncuysanız, henüz bu yıl kilidini açtığınız başarıları kontrol etmeye başlamayın. 2022’de PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S/X, Xbox One, Nintendo Switch veya akıllı telefona gelecek tüm oyunları kontrol edene kadar olmaz.

Dört gözle bekleyeceğiniz pek çok oyun var, bazıları (Avatar) : Frontiers of Pandora, Dying Light 2 Stay Human ve Forspoken) fantastik açık dünya aksiyonu vaat ederken, diğerleri (Dead Space ve Prince of Persia: Sands of Time) bize klasik oyunlara yeni bir bakış kazandıracak.


lbette çoğumuz Halo Infinite , Forza Horizon 5 ve Marvel’s Guardians of the Galaxy gibi geçen yılki favori oyunlarımızdan bazılarının keyfini çıkarmaya devam ediyoruz. Ancak yeni yılla birlikte daha da heyecan verici oyunların vaadi geliyor.

Oyuncular bu yıl Rainbow Six Extraction, Ghostwire: Tokyo, Elden Ring, Stray, Avatar: Frontiers of Pandora, Hogwarts Legacy, Suicide Squad: Kill the Justice League, Gran Turismo 7, Stalker 2: Heart of Chernobyl, Forspoken’ı görmeyi bekleyebilirler. , Redfall, Saints Row, Starfield ve God of War Ragnarök.

God of War Ragnarök'ten Starfield'a: 2022'de En Çok Beklenen Çıkacak Oyunlar

Bu listedeki pek çok oyunun belirli çıkış tarihlerinin olmadığını, ancak bu yıl içinde çıkması planlandığını belirtmekte fayda var. God of War Ragnarök ve Horizon Forbidden West gibi oyunlar, pandemi nedeniyle zaten gecikmeler gördü ve bu listedeki diğer oyunlardan bazıları, çeşitli ülkelerde koronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle vakalardaki artış sayesinde gecikmeler görebilir.

Ancak, bu yıl görmeyi bekleyebileceğiniz oyunların bir listesini arıyorsanız, 2022’de PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S / X’te oynamaktan en çok heyecan duyduğumuz oyunlar burada.

Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora, 2021’de duyurulan en heyecan verici oyunlardan biri olabilir ve yakında çıkacak olan açık dünya aksiyon-macera oyunu Massive Entertainment tarafından geliştirildi.

Oyun, James Cameron’ın popüler Avatar film serisine dayanıyor ve nefes kesen görseller vaat ediyor. Platformlar arası bir sürüm olacak ve bu yıl PlayStation 5, PC, Xbox Series S/X, Amazon Luna ve Google Stadia’ya yönlendirilecek.

Babylon’s Fall

 • Çıkış tarihi: 3 Mart 2022

Hack-and-slash hayranları, yakında çıkacak bir işbirlikçi aksiyon rol yapma oyunu (RPG) olan PlatinumGames tarafından sunulan Babylon’s Fall’un çıkışını dört gözle bekleyebilirler. Oyuncular bir Sentinel olarak oynayacak, Ziggurat adlı bir kuleye tırmanacak ve yol boyunca tek başına veya üç arkadaşıyla güçlenecek. Babylon’s Fall, PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC’ye gidiyor.

Baldur’s Gate III

Baldur’s Gate zaten popüler bir franchise ve yakında çıkacak olan Baldur’s Gate III, ikonik Dungeons & Dragons rol yapma oyununa dayanıyor ve sıra tabanlı dövüş içeriyor.

Larian Studios bu oyunu PC, macOS ve Google Stadia’da erken erişimde 2020’de zaten yayınladı, ancak tam sürüm bu yıl bu platformlara gidiyor. Baldur’s Gate, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlara sahiptir ve bu yıl içinde çıkması bekleniyor.

Company of Heroes 3

Sega’nın Kahramanlar Şirketi, oyuncuları II. Dünya Savaşı’nın kaosuna atacak ve İtalya ve Kuzey Afrika’da kuruldu. Müttefikler olarak oynayacak, bu bölgelerin kontrolünü ele geçirmek için savaşacaksınız ve oyun içi kararlarınız nihai sonucu etkileyecek.

Oyun, geliştirilmiş grafikler ve Battlefield tarzı bina hasarı da dahil olmak üzere öncekilerde bulunmayan ayrıntılara çok daha fazla dikkat gösterecek. Company of Heroes 3, Relic Entertainment tarafından geliştirildi ve bu yıl içinde yalnızca PC’ye gelecek.

CrossfireX

 • Çıkış tarihi: 10 Şubat 2022

CrossfireX, Remedy Entertainment ve Smilegate’in Microsoft’un Xbox oyun konsolundaki Crossfire serisine üçüncü eklemesidir. Oyunda iki mod yer alacak – oynaması ücretsiz çok oyunculu mod ve kampanya modu.

Oyun, popüler Counter-Strike oyun serisini anımsatan bombayı yerleştir/bombayı etkisiz hale getiren oyun stiline sahip Klasik modda oynayabilecek iki takımdan oluşacak. Oyun ayrıca bir Modern mod ve yeni bir Spectre modu sunuyor. CrossfireX yalnızca Xbox Series S/X ve Xbox One’da mevcut olacak.

Dead Space

 • Çıkış tarihi: Q4 2022

Dokuz yıl sonra, Dead Space, ilk olarak 2008’de piyasaya sürülen aynı ada sahip orijinal oyun başlığıyla aynı hikayeyi getirecek. Orijinal oyunun yeniden çevrimi ve 2013’ün Dead Space 3’ünün halefi değil, ancak oyuncular dört gözle bekleyebilirler.

Aynı korku-hayatta kalma oyununa geri dönün ve Necromorphs veya ölümsüzlerle dolu bir uzay gemisinden kaçması gereken mühendis Isaac Clarke’ın botlarına geri dönün. Motive Studios tarafından geliştirilen oyun, tek oyunculu bir moda sahip olacak. PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’te mevcut olacak.

Destiny 2: The Witch Queen

 • Çıkış tarihi: Q1 2022

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl ertelenen Destiny 2’ye en son eklenen şimdi Şubat ayında gelecek. Rol yapma aksiyon oyununa yeni haritalar, silahlar, görevler, zindanlar ve çok daha fazlası gibi yeni içerikler eklenecek.

İçerik 2022 boyunca piyasaya sürülecek ve Bungie, popüler Destiny 2 oyununun altıncı genişletmesini 22 Şubat’ta PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series S/X ve Google Stadia’ya getirecek.

Diablo Immortal

 • Çıkış tarihi: Q1/Q2 2022

Dört yıl önce duyurulan Diablo Immortal , çok oyunculu moda sahip akıllı telefonlar için arcade tarzı bir aksiyon RPG’sidir. Tanıdık bir grafik stiline sahip olacak ve oynaması ücretsiz olacak. Oyun Android ve iOS akıllı telefonlarda piyasaya sürülecek ve Blizzard ve NetEase, oyunu PC’de veya konsollarda başlatmak için herhangi bir plan açıklamadı.

Dying Light 2 Stay Human

 • Çıkış tarihi: 2 Şubat 2022

Techland’s Dying Light 2 Stay Human , orijinal Dying Light oyununun olaylarından 20 yıl sonra açık bir dünyada geçen platformlar arası bir aksiyon RPG oyunudur. Serinin ilk oyunundan yedi yıl sonra piyasaya sürülen Dying Light 2, Aiden Caldwell adında yeni bir karaktere sahip olacak.

Oyunun zombi ordularından kurtulmak için oyuncuların zıplama, tırmanma ve duvarların üzerinden koşma gibi parkur becerilerini kullanmaları gerekecek. Dying Light 2 Stay Human PC, Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One ve Xbox Series S/X’e gelecek.

Elden Ring

 • Çıkış tarihi: 5 Şubat 2022

FromSoftware tarafından oluşturulan bir üçüncü şahıs aksiyon RPG’si olan Bandai Namco’nun Elden Ring’i , oyuncuların Büyük Rünleri bulmak için (Elden Ring’i restore etmek için) savaşmak ve kaleleri, kaleleri ve mahzenleri keşfetmek zorunda olduğu Aradaki Topraklar alemini içeriyor. Elden Lord. Oyunun PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One ve Xbox Series S/X’e ulaşması planlanıyor.

Forspoken

 • Çıkış tarihi: 24 Mayıs 2022

Işın izleme de dahil olmak üzere harika grafikler vaat eden Luminous Productions’ Forspoken, aksiyon dolu, hızlı tempolu bir oyun sunuyor.

Forspoken açık bir dünyada geçiyor ve hayatta kalmak ve New York’a dönüş yolunu bulmak için büyü kullanarak Athia dünyasında hayatta kalması gereken kahramanı Frey Holland’ı içeriyor. Oyunun yayıncısı Square Enix, Forspoken’in PC’de mevcut olacağını ancak PlayStation 5’te iki yıl boyunca özel bir konsol olarak kalacağını söyledi.

Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo’yu bu yıl sonra alacak oyuncular için hayaletlerle bir savaş ve tek oyunculu aksiyon-macera oyunu, oyuncuların oyundaki hayaletleri ve ruhları (Ziyaretçiler olarak adlandırılır) yenmek için el hareketlerini kullanarak büyü yapmalarına izin verecek.

Akito rolünü üstlenen oyuncular, şehrin sakinleri kaybolmaya başlarken onun yetkilerini kullanarak Ziyaretçilerle savaşmak zorunda kalacaklar. Ghostwire: Tokyo, bu yıl içinde PC ve PlayStation 5’te satışa sunulacak.

God of War (PC)

 • Çıkış tarihi: 14 Ocak 2022 – Çıktı

Sony, Ekim ayında, PlayStation 4’e özel 2018 God of War oyununun 2022’de PC’lere geleceğini duyurdu. Sony’nin Santa Monica Studio’su bu popüler oyunu piyasaya sürmeye hazır (Ağustos itibarıyla 19,5 milyondan fazla oyun satıldı). 2021) PC’deki oyuncular artık Nvidia RTX’te 4K çözünürlük ve DLSS ile aksiyona katılabilecekler. Kratos olarak oynamalı, krallıklar arasında seyahat etmeli ve oğlu Atreus ile destansı canavarlar ve İskandinav Tanrıları ile savaşmalıdırlar.

God of War Ragnarök

 • Çıkış tarihi: Ağustos 2022

God of War (2018) sonunda PC’deki oyuncular için gelirken, PlayStation 5 ve PlayStation 4’teki oyuncular, oyunun bir sonraki bölümü olan God of War Ragnarök’e , iki bölümlük İskandinav döneminin finali olan God of War Ragnarök’e atlayabilirler. popüler tek oyunculu aksiyon-macera serisi.

Sony’nin Santa Monica Studio’su, Kratos ve oğlu Atreus’un yer alacağı ve ikilinin sonrasında Thor ve Freya’nın öfkesiyle yüzleşirken tüm Dokuz Diyar’da (Asgard, Vanaheim ve Svartalfheim dahil) seyahat ettiğini gösterecek olan yaklaşan oyunu geliştirdi. of War (2018)] Kratos ile savaşta oğullarının kaybı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen oyun, hem PlayStation 5 hem de PlayStation 4’e gelecek.

Gotham Knights

Warner Bros. Interactive Entertainment’ın yakında çıkacak olan aksiyon rol yapma oyunu 2022’de piyasaya sürülecek. Gotham Knights, açık dünya Gotham City’de geçiyor ve dört Bat Ailesi kahramanına sahip: Batgirl, Nightwing, Red Hood ve Robin. Bu yılın başlarında geliştirici DC FanDome’da yaklaşan oyun için bir fragman sergiledi Gotham Knights PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S/X için piyasaya sürülecek.

Grid Legends

 • Çıkış tarihi: 25 Şubat 2022

Codemasters’ın en son yarış oyunu Grid Legends, Grid serisinin beşinci oyunu. Oyunun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S/X’te piyasaya sürülmesi planlanıyor ve resmi web sitesinde ön sipariş için mevcut. Oyun, Temmuz ayında EA Play Live 2021 etkinliği sırasında duyuruldu. Aralarından seçim yapabileceğiniz 100’den fazla parkur ve araba ile oyuncular, Grid Legends’ta kendi yarışlarını ve kurallarını oluşturma şansına bile sahip olacaklar.

Gran Turismo 7

 • Çıkış tarihi: Mart 2022

PlayStation konsollarına özel simülasyon yarış oyunu serisi Gran Turismo, yakında en son sürümünü alıyor. Polyphony Digital ve Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen Gran Turismo 7’nin PS4 ve PS5 konsollarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. 90 pistin yanı sıra Gran Tursimo 7, 420 araçlık geniş bir koleksiyona sahip olacak.

GTA 5 + GTA Online

 • Çıkış tarihi: Mart 2022

Rockstar Games’in son derece popüler Grand Theft Auto Online ve Grand Theft Auto V, yeni nesil konsollar PS5 ve Xbox Series S/X için yeniden düzenleniyor. Aksiyon-macera oyununun Mart 2022’de çıkması planlanıyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu