Tiktok Takipçi Satın Al

2020’nin Dev Oyunlarını Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Deneyimleyin

Zaman su gibi akıp geçiyor ve aylar, hatta yıllar önce duyurusu yapılan oyunlar, birer birer yayımlanmaya devam ediyor.

Fakat ne var ki uzun zamandır teknoloji otoritelerinin yaptıkları uyarılar ve bilgilendirmeler de yine birer birer gerçeğe dönüşüyor. Zira yeni çıkan oyunları oyun bilgisayarı olmadan oynamaya çalışmak, akıntıya karşı kürek çekmeye benziyor.


Bu nedenle oyun tutkunları, yeni yapımların sistem gereksinimleri karşısında en iyi oyun bilgisayarı modellerini araştırmaya başlıyor. Peki 2020’de oyuncuların karşısına çıkan hangi dev oyunlar, standart bilgisayarlara hesap makinesi muamelesi yapıyor ve yeni nesil teknolojilerle donatılan dizüstü oyun bilgisayarı ile akıcı çalışıyor?

Microsoft Flight Simulator Notebook Oyun Bilgisayarı Modellerinin Dişine Göre

Kendi kategorisini dikkate aldığımızda son derece özel bir oyuncu kitlesine hitap eden Microsoft Flight Simulator, çok beklenen 2020 sürümüyle uçuş simülasyonlarına ilgili olmayan oyuncuları bile ekran karşısına kilitliyor. Hâlihazırda Steam’in en çok satan ve oynanan oyunları arasında yer alan yapım, bir simülasyondan öte bir teknoloji şovu niteliği taşıyor.

A Plague Tale: Innocence oyunuyla tanıdığımız Asobo Studio tarafından geliştirilen oyun, Microsoft teknolojilerinden destek alıyor. Bing Maps uygulaması aracılığıyla petabaytlarca harita verisinin, gerçek zamanlı olarak oyun dünyasında görülebilmesini sağlayan yapım, Azure yapay zekâ mekanizması ise haritalardaki yapıları, üç boyutlu olarak ve fotorealistik biçimde, yine gerçek zamanlı olarak oyuna iletiyor.

2020'nin Dev Oyunlarını Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Deneyimleyin

Oyunun teknik tarafta anlatılabilecek sayısız detay bulunmakla birlikte oyun bilgisayarı sahiplerini mutlu eden, olmayanları ise düşüncelere sevk eden grafiklerinden bahsetmek gerekiyor. Asobo’nun kendi geliştirdiği oyun motoru üzerine inşa edilen Microsoft Flight Simulator uçak detayları, yeryüzü ve gökyüzü ayrıntıları, havaalanlarıyla göz kamaştıran görseller sunuyor. Yapılan testlerde 8 GB’a kadar ekran kartı belleği kullanabilen oyun, 6 ve 8 çekirdekli işlemcilerde en iyi performansı sergiliyor.

Oyunun sistem belleği kullanımı da oldukça yüksek; oyun bilgisayarı laptop modellerinde bulunabilen 16 GB ve 32 GB sistem bellekleri, Microsoft Flight Simulator tarafından, tercih edilen grafik seçenekleri doğrultusunda tamamen değerlendirilebiliyor.

Notebook Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Horizon Zero Dawn Keyfi Bambaşka

Herhangi bir oyun konsolu olmayıp tüm oyunları, oyun bilgisayarı ile tecrübe etmeyi hedefleyen oyuncuların, uzun zamandır merakla bekledikleri yapımlar arasında Horizon Zero Dawn bulunuyor. 2017 yılında PlayStation 4 platformunda yayımlanan ve gerek kendine has dünyası gerekse rol yapma unsurlarının, yapımın sıra dışı öyküsüyle başarılı şekilde harmanlanması sayesinde ciddi bir oyuncu kitlesi kazanan oyun, sürpriz şekilde PC platformunu ziyaret ediyor.

Ediyor etmesine ama kendi hâlinde bir performans sergileyen bilgisayarların akıbeti, Horizon Zero Dawn’da da, kendisinden yaklaşık iki hafta sonra çıkan Microsoft Flight Simulator’ınkine benziyor.

Oyun tutkunlarının gözünü korkutmamak için sistem gereksinimleri tablolarındaki donanım bileşenleri, daha “normal” gösterilen yapımın, son derece güçlü oyun bilgisayarı laptop modelleriyle oynanması öneriliyor. Zira oyun, yüksek kaliteli görsellerinin yanı sıra az başarılı bir PC portu olması nedeniyle epey güçlü donanımlara sahip oyun bilgisayarı çeşitlerinde akıcı oynanabiliyor.

Bulut detaylarının bile ince ince ayarlanabildiği yapım, 8 GB’a kadar grafik belleği ve 10 GB civarı sistem belleği kullanıyor. Oyunun 6 ve 8 çekirdekli işlemcilerine bindirdiği yükse ise %70’lere kadar ulaşıyor. Tercih edilen ekran kartının performansı ise oyunun akıcılığında etkili rol oynuyor.

En iyi oyun bilgisayarı söz konusu olduğunda Türkiye’deki oyuncuların aklına ilk gelen isim olan Monster, hazırladığı “canavarlar” ile 2020’nin dev oyunlarına meydan okuyor. Abra, Tulpar ve Semruk serisi dizüstü oyun bilgisayarı modelleri, 4K’ya varan çözünürlüklerde akıcı bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Eğer siz de oyunların donanım gereksinimlerini önemsemeden doğrudan oyuna odaklanmak istiyorsanız, oyun bilgisayarı fiyatlarını inceleyebilir, Monster’ın geliştirdiği çözümlerden dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu