2019'da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir - TeknoDiot.com

2019’da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir

Abone Ol 

Apple, aygıtları arasında yavaş yavaş USB-C’ye geçiş yapıyor. 

Apple, tüm MacBook’ları, USB 3.0 ve DisplayPort gibi eski portları Thunderbolt 3 ve USB-C’nin lehine bıraktı. Ancak bu, bir sorun yarattı çünkü bu, iPhone ve iPad kullanıcılarının bir adaptör olmadan MacBook’ları aracılığıyla cihazlarını artık bağlayamayacaklarını veya şarj edemeyecekleri anlamına geliyordu.

Şirket, USB-C’ye geçişi sağlayan 2018 iPad Pro’lar ile hitap etti ve şirket de bu değişiklikleri yavaş yavaş iPhone’larında da yapacak gibi görünüyor. Bu, bu yılki iPhone‘ların bir USB-C şarj cihazıyla gelebileceğini iddia eden ChargerLAB’ın tweetine göre.

2019'da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Ancak, yalnızca şarj cihazının USB-C olduğunu ve iPhone’ların Lightning portu kullanmaya devam etmesinin beklendiğini belirtmeliyiz. Bunun anlamı, USB-C şarj cihazının dahil edilmesi, Apple’ın onu muhtemelen USB-C’den Lightning kablosuna bağlayacağı ve iPhone kullanıcılarının bir adaptöre veya donanım kilidine ihtiyaç duymadan cihazlarını MacBook’larına bağlayabilecekleri anlamına geliyor.

Apple‘ın sonunda Lightning’i USB-C’nin lehine bırakabileceğini söyleyen söylentiler oldu . Sonuçta, zaten iPad ile yaptılar, bu yüzden sonunda iPhone ile yapacaklarını hayal etmek zor olmazdı, ama belki de bu yıl.

Göz atın:   Wi-Fi 6 Teknolojisine Geçme Nedenleri

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu