2019’da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir

Apple, aygıtları arasında yavaş yavaş USB-C’ye geçiş yapıyor. 

Apple, tüm MacBook’ları, USB 3.0 ve DisplayPort gibi eski portları Thunderbolt 3 ve USB-C’nin lehine bıraktı. Ancak bu, bir sorun yarattı çünkü bu, iPhone ve iPad kullanıcılarının bir adaptör olmadan MacBook’ları aracılığıyla cihazlarını artık bağlayamayacaklarını veya şarj edemeyecekleri anlamına geliyordu.

Şirket, USB-C’ye geçişi sağlayan 2018 iPad Pro’lar ile hitap etti ve şirket de bu değişiklikleri yavaş yavaş iPhone’larında da yapacak gibi görünüyor. Bu, bu yılki iPhone‘ların bir USB-C şarj cihazıyla gelebileceğini iddia eden ChargerLAB’ın tweetine göre.

2019'da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir

Ancak, yalnızca şarj cihazının USB-C olduğunu ve iPhone’ların Lightning portu kullanmaya devam etmesinin beklendiğini belirtmeliyiz. Bunun anlamı, USB-C şarj cihazının dahil edilmesi, Apple’ın onu muhtemelen USB-C’den Lightning kablosuna bağlayacağı ve iPhone kullanıcılarının bir adaptöre veya donanım kilidine ihtiyaç duymadan cihazlarını MacBook’larına bağlayabilecekleri anlamına geliyor.

Apple‘ın sonunda Lightning’i USB-C’nin lehine bırakabileceğini söyleyen söylentiler oldu . Sonuçta, zaten iPad ile yaptılar, bu yüzden sonunda iPhone ile yapacaklarını hayal etmek zor olmazdı, ama belki de bu yıl.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!