TeknoDiot
     
     
     

2019’da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir

2019'da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir

Apple, aygıtları arasında yavaş yavaş USB-C’ye geçiş yapıyor. 

Apple, tüm MacBook’ları, USB 3.0 ve DisplayPort gibi eski portları Thunderbolt 3 ve USB-C’nin lehine bıraktı. Ancak bu, bir sorun yarattı çünkü bu, iPhone ve iPad kullanıcılarının bir adaptör olmadan MacBook’ları aracılığıyla cihazlarını artık bağlayamayacaklarını veya şarj edemeyecekleri anlamına geliyordu.

Şirket, USB-C’ye geçişi sağlayan 2018 iPad Pro’lar ile hitap etti ve şirket de bu değişiklikleri yavaş yavaş iPhone’larında da yapacak gibi görünüyor. Bu, bu yılki iPhone‘ların bir USB-C şarj cihazıyla gelebileceğini iddia eden ChargerLAB’ın tweetine göre.

2019'da Tanıtılacak iPhone Modelleri USB-C Girişli Olabilir

Ancak, yalnızca şarj cihazının USB-C olduğunu ve iPhone’ların Lightning portu kullanmaya devam etmesinin beklendiğini belirtmeliyiz. Bunun anlamı, USB-C şarj cihazının dahil edilmesi, Apple’ın onu muhtemelen USB-C’den Lightning kablosuna bağlayacağı ve iPhone kullanıcılarının bir adaptöre veya donanım kilidine ihtiyaç duymadan cihazlarını MacBook’larına bağlayabilecekleri anlamına geliyor.

Apple‘ın sonunda Lightning’i USB-C’nin lehine bırakabileceğini söyleyen söylentiler oldu . Sonuçta, zaten iPad ile yaptılar, bu yüzden sonunda iPhone ile yapacaklarını hayal etmek zor olmazdı, ama belki de bu yıl.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Google, GCE İçin Yeni Genel Amaçlı VM’leri Duyurdu

Buğra Noyan

Vivo APEX 2020 Ultra Hızlı Şarj ile Geliyor!

Hüseyin Ceylan

Samsung, Galaxy S11 İçin Anakartların Seri Üretimi Başladı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.