2019 Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu - TeknoDiot.com

2019 Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu

Abone Ol 

Büyük bir saldırı çeşidi keşfedildi ve kısa süre içinde tüm internet ortamı tehlikeye girebilir.

takipçi satın al
takipçi satın al

2018 Yılının başlarında fısıltı şeklinde bu scriptin yapılışını duyuyorduk. 2019 yılına girişimizin hemen ardından piyasada ki elit gruplara dağıtıldığı ortaya çıktı. Yeni yeni internet üzerine paylaşılıyor. Biraz araştırmaların sonucu Scriptin sadece Layer4 katman attack yaptığını öğrendik. İlk başta başarısız gibi bir ön yargıya kapılsak da içeriğini araştırdıkça yeni yapay zeka düzeyinde ki Firewalları bile kandırabileceğini gördük. 

Açıkçası, bu yöntemin saldırganlar için çalışması için koordinasyon ve spesifik, dar hedefleme yapılması gerekiyor. NexusGuard analistlerine göre , izlenen saldırılar coğrafi konumlarına bağlı olarak tek hedeflere odaklandıkları için gerekli düzenleme seviyesine sahipler.

2019 Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu

 Bir örnekte, önemsiz trafik 38 IP’ye yayılmış ve her biri ağ izleme araçlarının alarmını çalacak eşiğin çok altında 2.48 Gb / sn’lik bir yük vermiştir. Bu saldırıyı çok gizli kılar ve bu nedenle bu yaklaşımın popülaritesi son aylarda katlanarak artar.

Daha bir çok ülkenin bu yeni gelişen sistemden haberi yok fakat Cloudflare Inc. Incapsula gibi büyük Ddos PROTECTION Firmaları tedirginlik içerisinde çeşitli açıklamalarda bulundular. Söylenenler adeta tehlikenin ne kadar büyük bir boyutta olduğunu ortaya çıkarıyor. Açıklamalar bugüne kadar ki milyon dolarlık savunma mekanizmalarını baştan değişmesine sebep olacak bir türle karşı karşıyayız.

Göz atın:   ​Özel Güvenlik Federasyonu’nun Yeni Başkanı İsmail Uzelli Oldu!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu