TeknoDiot.com
   
     

2019 Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu

2019 Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu İnternet Haberleri Siber Güvenlik Haberleri

Büyük bir saldırı çeşidi keşfedildi ve kısa süre içinde tüm internet ortamı tehlikeye girebilir.

2018 Yılının başlarında fısıltı şeklinde bu scriptin yapılışını duyuyorduk. 2019 yılına girişimizin hemen ardından piyasada ki elit gruplara dağıtıldığı ortaya çıktı. Yeni yeni internet üzerine paylaşılıyor. Biraz araştırmaların sonucu Scriptin sadece Layer4 katman attack yaptığını öğrendik. İlk başta başarısız gibi bir ön yargıya kapılsak da içeriğini araştırdıkça yeni yapay zeka düzeyinde ki Firewalları bile kandırabileceğini gördük. 

Açıkçası, bu yöntemin saldırganlar için çalışması için koordinasyon ve spesifik, dar hedefleme yapılması gerekiyor. NexusGuard analistlerine göre , izlenen saldırılar coğrafi konumlarına bağlı olarak tek hedeflere odaklandıkları için gerekli düzenleme seviyesine sahipler.

2019 Yılının Çok Tehlikeli Yeni Saldırı Metodu İnternet Haberleri Siber Güvenlik Haberleri

 Bir örnekte, önemsiz trafik 38 IP’ye yayılmış ve her biri ağ izleme araçlarının alarmını çalacak eşiğin çok altında 2.48 Gb / sn’lik bir yük vermiştir. Bu saldırıyı çok gizli kılar ve bu nedenle bu yaklaşımın popülaritesi son aylarda katlanarak artar.

Daha bir çok ülkenin bu yeni gelişen sistemden haberi yok fakat Cloudflare Inc. Incapsula gibi büyük Ddos PROTECTION Firmaları tedirginlik içerisinde çeşitli açıklamalarda bulundular. Söylenenler adeta tehlikenin ne kadar büyük bir boyutta olduğunu ortaya çıkarıyor. Açıklamalar bugüne kadar ki milyon dolarlık savunma mekanizmalarını baştan değişmesine sebep olacak bir türle karşı karşıyayız.