Tiktok Takipçi Satın Al

2. El Satış Uygulaması: iloon

Son dönemlerde sizin de dikkatinizi çektiğini düşündüğümüz bir durumdan bahsetmek istiyoruz bu yazımızda.

Özellikle TV ve Radyo reklamlarında ağırlıklı olarak çok fazla alışveriş sitelerinin reklamları gözümüze çarpıyor. Hatta bazen bu reklamlar o kadar çok abartılıyor ki, hemen her 2-3 reklamda bir online alışveriş sitelerinin reklamları art arda sıralanıyor.


Elbette bu durumun en büyük sebeplerinden biri: covid salgını diğeri de, tüketime çok fazla meyilli bir toplum olmamızdan kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Covid salgını ile birlikte insanların yaşam standartları, alışveriş metotları ve hatta yeme içme durumları bile değişti dersek abartmış olmayız.

Ağırlıklı olarak ev ortamında yaşantısına devam eden insanlar alışverişlerini online olarak yapmaya ağırlık verdiler. Gıda’dan market alışverişine, teknoloji ürünlerinden çocuk bezlerine kadar hemen her şeyi cep telefonu uygulamalarından veya internet sitelerinden sipariş verir hale geldiler.

Diğer etken olarak da, toplumumuz hem hızlı tüketime alışık olması hem de yeni ürünleri (özellikle reklam algısı sebebiyle) çok çabuk benimsemekte olduğu için alışverişe meraklı olunması nedeniyle kişilerin ve ailelerin bütçelerinde gider harcamaları üst seviyeye çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uzmanlarında yapmış olduğu araştırmalarda, ağırlıklı olarak bir ALIŞ tutkumuz olduğunu maalesef hepimiz kabul ediyoruz.

Peki ALIŞVERİŞ kelimesinde bulunan ALIŞ’tan ziyade, VERİŞ kelimesinin ise sadece para ile olduğunu maalesef günümüzde değiştirme imkanımız olmadığını kabullenmek durumundayız.

İşte bu yazımızda, VERİŞ kelimesi ile cebimizden çıkan paraları hem yerine bir miktar geri getirmenin hem de evimizde bulunan artık kullanmaya ilgi duymadığımız ürünleri satışa çıkartarak belki de satın almış olduğumuz fiyattan daha yükseğe satmanın yolundan bahsedeceğiz.

İkinci El Ürünleri Satarak Para Kazanmak

İnsanoğlu özellikle; teknoloji, tekstil, otomotiv gibi vb. büyük sektörlerde bulunan yeni ve yenilikçi ürünlere her zaman ilgi duymaktadır. Sektör duayenleri ve firma sahipleri de bu durumu bilerekten sürekli olarak ar-ge çalışmaları yapıp devamlı yeni birkaç özellik ile eski ürünlerin yenilerini piyasaya sürmektedirler. İşte insanoğlu da çoğu zaman hep yeniye heves ettiği için, eski ürünler de zamanla maalesef çekmecelerdeki yerini almaktadır.

Peki sizin artık kullanmak istemediğiniz bu ürünler, belki de başka bir kişi için büyük bir ihtiyaç olacaktır. İşte tam da bu aşamada hem elinizde kullanmadığınız ürünleri satarak nakite çevirebilirsiniz hem de eşyalarınızın büyüklüğüne göre kullanım alanlarından kazanmış olursunuz.

Eğer sizin de yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi evinizde veya işyerinizde kullanmadığınız ürünler varsa bu ürünleri satışa çıkartıp, belki de satın almış olduğunuz fiyattan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Eşya Satma Uygulaması: iloon

%100 Türk geliştiriciler tarafından hazırlanan ve yönetilen iloon uygulamasından size bahsetmek istiyoruz.

2 yıllık profesyonel bir ar-ge çalışmasından sonraya ortaya çıkartılan iloon web sitesi ve mobil uygulaması sayesinde sizin gibi on binlerce farklı kullanıcı 2019 yılından bu yana iloon’u tercih ederek hem kullanmadığı 2. el veya yeni ürünleri elinden çıkartıyor hem de Türkiye genelinde farklı kullanıcılar ile alışveriş yapabiliyor.

Bugün itibariyle ülkemizin 81 şehrinde 70 binden fazla üyeye sahip platformda kullanıcılar 100+ kategoride kullanılmayan ürünleri, eşyaları, araçlarını, mobilyalarını hatta elbiselerini bile satışa çıkartıyorlar. Karşı tarafta da ürünleriniz ile ilgilenen müşteriler anlık olarak sizinle iletişim kurup ister online ödeme yöntemi ile ister yüz yüze alışveriş seçeneği ile ürünlerinizi sizden satın alıyorlar.

2. El Satış Uygulaması: iloon

iloon’da Hangi Ürünler Satılabilir?

Öncelikle belirtmek isteriz ki, iloon tamamen resmi olarak çalışan bir aracı platformdur.

Gerekli olan tüm yasal izinlere ve altyapıya sahiptir. Hem alıcı hem de satıcı olma durumunuzda, güvenli bir alışveriş ortamı sunmaktadır.

Örneğin;

  • çocuğunuzun bebeklikten kalma eski eşyalarını satışa çıkartabilirsiniz
  • kütüphanenizde bulunan ve artık okumadığınız kitapların satışını yapabilirsiniz
  • önceki sezondan kalma kıyafetlerinizi satışa sunabilirsiniz
  • eski aracınızı satışa çıkartıp, yeni araç ilanlarını inceleyebilirsiniz
  • önceki yıllarda kullanılan vcd, dvd gibi elektronik cihazların satışını yapabilirsiniz
  • antika veya el yapımı olan değerli eşyalarınız için yeni müşteriler arayabilirsiniz
  • eski işletim sistemine sahip cep telefonlarınız için alıcılar bulabilirsiniz
  • evinizde fazla yer kaplayan mobilyalar için müşterilere ulaşabilirsiniz.

vb. daha birçok sebeple kullanmayı bıraktığınız veya artık işinize yarayan eşya / ürünleri sadece birkaç dakika içinde satışa çıkartabilirsiniz.

iloon’u İster Cepten İster Web’den Kullanın

iloon ikinci el alım satım uygulamasını tüm cep telefonu ve tablet cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Android, IOS, Huawei gibi işletim sistemine sahip uygulama marketlerinde aratarak rahatlıkla bulabilirsiniz.

Arzu ederseniz bu link (alım satım uygulaması) üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz.

Sadece birkaç dakika içinde ücretsiz indirerek üyelik kaydınızı tamamlayıp, eşyalarınızı hızlıca satışa çıkartabilirsiniz.

Bununla birlikte dilediğiniz yerden web sitesine de (www.iloon.net) erişim sağlayarak üyelik bilgileriniz ile giriş yapıp hem hesabınızı kontrol edebilir hem de satış yapmaya devam edebilirsiniz.

Sizlere fayda sağlayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak yeni haberlerimiz için, web sitemizi takipte kalmaya devam edin.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu