«
16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu Oyun Haberleri PUBG Güncelleme Notları ve Haberleri

PUBG oynayan 16 yaşındaki çocuk canından oldu. Battle Royale oyunu denince ilk akla gelen oyun PUBG oynayan bir kişi daha canından oldu.

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaletinde 16 yaşında bir çocuk PUBG’yi 6 saat ara vermeden oynamasının ardından, kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.

Bu olayın ardında Hindistan’da gündeme gelen bu olay ebeveynleri düşündürüyor. Ailesinin verdiği bilgiye göre Furkan Kureyşi adlı çocuk Neemuch kasabasındaki evinde öğle yemeğinden sonra, cep telefonunda PUBG oynamaya başladı. Aralıksız 6 saat boyunca PUBG oynamaya devam eden çocuk kalp krizi geçirdi.

16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu Oyun Haberleri PUBG Güncelleme Notları ve Haberleri

Baba Harun Reşid Kureyşi, “Furkan öğle yemeğinden hemen sonra oyunu oynamaya başladı ve 6 saat devam etti. Çöküp kalmadan önce çok sinirlenmişti ve diğer oyunculara bağırıyordu” dedi.

28 Mayıs’ta yaşanan Furkan’ın kızkardeşi Fiza Kureyşi de “Kardeşim bazı arkadaşlarıyla PUBG oynuyordu. Birden ‘Patlatın! Patlatın!’ diye bağırdı. Sonra kulaklıklarını ve cep telefonunu attı, ağlamaya başladı ve ‘Sizinle bir daha oynamayacağım. Sizin yüzünüzden kaybettim dedi’ diye konuştu. Doktorlardan yapılan açıklama ise fazla adrenalin artışı kalp krizini tetiklemiş olabilir açıklamalarında bulundu.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *