TeknoDiot
     
     
     

16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu

16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu

PUBG oynayan 16 yaşındaki çocuk canından oldu. Battle Royale oyunu denince ilk akla gelen oyun PUBG oynayan bir kişi daha canından oldu.

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaletinde 16 yaşında bir çocuk PUBG’yi 6 saat ara vermeden oynamasının ardından, kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.

Bu olayın ardında Hindistan’da gündeme gelen bu olay ebeveynleri düşündürüyor. Ailesinin verdiği bilgiye göre Furkan Kureyşi adlı çocuk Neemuch kasabasındaki evinde öğle yemeğinden sonra, cep telefonunda PUBG oynamaya başladı. Aralıksız 6 saat boyunca PUBG oynamaya devam eden çocuk kalp krizi geçirdi.

16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu

Baba Harun Reşid Kureyşi, “Furkan öğle yemeğinden hemen sonra oyunu oynamaya başladı ve 6 saat devam etti. Çöküp kalmadan önce çok sinirlenmişti ve diğer oyunculara bağırıyordu” dedi.

28 Mayıs’ta yaşanan Furkan’ın kızkardeşi Fiza Kureyşi de “Kardeşim bazı arkadaşlarıyla PUBG oynuyordu. Birden ‘Patlatın! Patlatın!’ diye bağırdı. Sonra kulaklıklarını ve cep telefonunu attı, ağlamaya başladı ve ‘Sizinle bir daha oynamayacağım. Sizin yüzünüzden kaybettim dedi’ diye konuştu. Doktorlardan yapılan açıklama ise fazla adrenalin artışı kalp krizini tetiklemiş olabilir açıklamalarında bulundu.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Fortnite v6.22 Güncelleme Notları

TeknoDiot Bey

Bu Ay Çıkacak Oyunlar (Nisan 2019)

Buğra Noyan

Merakla Beklenen Oyun Sekiro: Shadows Die Twice Sistem Gereksinimleri

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.