16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu - TeknoDiot.com

16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu

Abone Ol 

PUBG oynayan 16 yaşındaki çocuk canından oldu. Battle Royale oyunu denince ilk akla gelen oyun PUBG oynayan bir kişi daha canından oldu.

takipçi satın al
takipçi satın al

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaletinde 16 yaşında bir çocuk PUBG’yi 6 saat ara vermeden oynamasının ardından, kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.

Bu olayın ardında Hindistan’da gündeme gelen bu olay ebeveynleri düşündürüyor. Ailesinin verdiği bilgiye göre Furkan Kureyşi adlı çocuk Neemuch kasabasındaki evinde öğle yemeğinden sonra, cep telefonunda PUBG oynamaya başladı. Aralıksız 6 saat boyunca PUBG oynamaya devam eden çocuk kalp krizi geçirdi.

16 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Canından Oldu

Baba Harun Reşid Kureyşi, “Furkan öğle yemeğinden hemen sonra oyunu oynamaya başladı ve 6 saat devam etti. Çöküp kalmadan önce çok sinirlenmişti ve diğer oyunculara bağırıyordu” dedi.

28 Mayıs’ta yaşanan Furkan’ın kızkardeşi Fiza Kureyşi de “Kardeşim bazı arkadaşlarıyla PUBG oynuyordu. Birden ‘Patlatın! Patlatın!’ diye bağırdı. Sonra kulaklıklarını ve cep telefonunu attı, ağlamaya başladı ve ‘Sizinle bir daha oynamayacağım. Sizin yüzünüzden kaybettim dedi’ diye konuştu. Doktorlardan yapılan açıklama ise fazla adrenalin artışı kalp krizini tetiklemiş olabilir açıklamalarında bulundu.

Göz atın:   PUBG 21 Kasım Güncelleme Notları

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!