Tiktok Takipçi Satın Al

120Hz Ekranlı Vivo Y7X Çok Yakında Geliyor

120Hz ekranlı ve Helio G96 çipli Vivo Y7x akıllı telefon çok yakında geliyor.

Bazı kaynaklar, Çinli Vivo şirketinin başka bir orta sınıf akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlandığını bildiriyor. MediaTek donanım platformu üzerine kurulu Y7x modeli.

Vivo Y7x

Saat hızı 2,05 GHz’e kadar çıkan sekiz çekirdekli Helio G96 işlemcinin kullanımından bahsediyoruz. Çip, bir grafik hızlandırıcı Mali-G57 MC2 GPU içerir.


Mevcut bilgilere göre akıllı telefon, yenileme hızı 120 Hz’e kadar çıkacak 6.44 inçlik bir ekran alacak. Yan parmak izi tarayıcıdan bahsediliyor.

RAM miktarı 8 GB’a kadar, flash sürücünün kapasitesi 256 GB’a kadar. Beşinci nesil mobil ağlar (5G) için destek sağlanmamaktadır. Akıllı telefon, Android 11 tabanlı FunTouchOS işletim sistemi ile birlikte gönderilecek.

Şimdiye kadar, ne yazık ki, kameraların konfigürasyonu hakkında bir bilgi yok. Vivo Y7x modelinin resmi tanıtımının bu ayın sonunda veya Mart başında yapılması bekleniyor. Fiyatı 240 dolar civarında olacak.

IDC, Vivo’yu 2021’de küresel beşinci en büyük akıllı telefon satıcısı olarak seçti. Pazar payı yaklaşık %9,5 ve parça bazında gönderiler 128,3 milyon adede ulaştı.

120Hz Ekranlı Vivo Y7X Çok Yakında Geliyor

Vivo 2021 sonuçlarını paylaştı

Çinli Vivo şirketi 2021’in sonuçlarını özetledi. Şirket, geçen yılın kendisi için bir dönüm noktası olduğunu iddia ediyor; yeni akıllı telefon modelleri ve gelişmiş görüntüleme çözümlerinin tanıtımıyla. Vivo altı yeni pazara girdi ve kilit bölgelerinde sürekli olarak ilk üç içinde yer alıyor. Ayrıca, yıl boyunca şirket bir dizi uluslararası spor etkinliğine sponsor oldu.

2021’de Peru, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Avusturya, Sırbistan ve Meksika gibi pazarlara açılan Vivo , genişleme trendini bu yıl da sürdürmeyi planlıyor. Analist firma Gartner’a göre Vivo, 2021 boyunca büyüme ivmesini sürdürdü; üçüncü çeyrekte küresel akıllı telefon pazarında dördüncü sırada yer alıyor. Şirket, Filipinler, Malezya ve Hindistan da dahil olmak üzere kilit pazarlarında ilk üç içinde yer alıyor.

Markalı cihazların piyasaya çıkışını yerelleştirme stratejisi kapsamında; şirket Çin, Güney ve Güneydoğu Asya ve diğer bölgelerde yedi üretim üssü kurmuştur. Bu sayede Vivo yılda yaklaşık 200 milyon akıllı telefon üretiyor. Ayrıca, şu anda dünya çapında 380.000’den fazla yetkili Vivo garanti servis merkezi ve perakende satış noktası bulunmaktadır.

2021’de Vivo , optoelektronik alanında lider bir şirket olan ZEISS ile uzun vadeli bir işbirliği anlaşması imzaladı ve amiral gemisi akıllı telefonlarına gelişmiş görüntü yakalama teknolojilerini tanıttı. Vivo’nun ZEISS ile birlikte çalıştığı ilk cihaz, 2021’in başlarında piyasaya sürülen amiral gemisi X60 idi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu