bayigram.com

1 Milyon Yazılımcı Projesine Başvuru Nasıl Yapılır?

1 milyon yazılımcı projesine başvuru işlemleri başladı, özellikle başvuru yapılacak adresler ve daha da önemli bir başvuru kılavuzu da hazırlandı.

Böylece bu proje içine dâhil olmak isteyen kişiler ilk önce ilgili internet sitesi üzerinden son derece rahat bir şekilde başvuru ve kayıt kılavuzunu görüntüleyebilirler. 1 milyon yazılımcı projesi başvuru nasıl yapılır?


Bu kılavuz içinde hem bu tarihi öneme sahip olacak proje ile ilgili tüm ayrıntılara da erişmek mümkündür. Yine bu kılavuz içinde başvuru adımları, nasıl başvuru yapılacağı gibi oldukça işlevsel ve işe yarar bilgilerde bulunmaktadır. Türkiye Hazine Bakanlığı başkanlığında hayat geçirilen 1 milyon yazılımcı projesine başvuru için de yine başvuru sitesi aktif bir hale getirildi.

1 Milyon Yazılımcı Projesi Nedir?

1 Milyon Yazılımcı Projesine Başvuru Nasıl Yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen bu proje bilişim ve yazılım alanında çalışmak isteyen gençlere hem bir kariyer imkânı sunan hem de eğitim verecek bir projedir. Projenin içeriği ve kapsamı son derece geniş olduğu için ayrı bir bilgilendirme web sitesi de şuan için açılmış durumdadır.

1 milyon yazılımcı projesine başvuru yapan kişiler hem özel sektör hem de kamu kurumları içinde değerlendirilebilecek özgeçmişlerini de bu sistem üzerine yükleyip, aktif bir hale getirebilecekler. Birçok açıdan ilklerin projesi olan bu çalışma ile, ülkece yazılım ve bilişim gibi temel teknoloji alanlarında da atılımlar yapılması hedeflenmektedir. İlgili internet sitesi üzerinden şuan için başvurular kabul edilmektedir.

1 Milyon Yazılımcı Projesine Başvuru Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu