Tiktok Takipçi Satın Al

​DLive BitTorrent Ekosistemine Katılıyor

DLive BitTorrent Ekosistemine Katılıyor ve TRON Blockchain Göçü Başlıyor.

BitTorrent bugün, popüler blockchain tabanlı içerik paylaşım platformu DLive’ın BitTorrent ekosistemine katılacağını ve TRON blok zincirine geçişe başlayacağını duyurdu. DLive ve BitTorrent, canlı yayın da dahil olmak üzere blockchain tabanlı P2P içerik paylaşımından herkesin yararlanabilmesi için birlikte çalışacak. DLive, ürün ve hizmetlerini BitTorrent’de tanıtmanın yanı sıra en yeni depolama hizmetini de kullanacak.


DLive ve blockchain geliştirme ekibi, bugünden itibaren ürün ve hizmetlerini desteklemek için BitTorrent ekibi ile işbirliği yapacak. 2019’un başlarında BitTorrent tarafından sunulan canlı yayın platformu BLive, DLive platformuyla birleştirilecek ve ekipleri DLive ekibine katılacak. DLive, üzerinde bulunan tüm içeriğin merkeziyetsiz sisteme geçmesine izin vermek için dağıtılmış bir dosya paylaşım ve depolama sistemi olan BitTorrent Dosya Paylaşım Sistemi’ni (BTFS) kullanmaya başlayacak. DLive ayrıca, her topluluğu diğerine daha fazla entegre etmek için hesap sistemlerini BitTorrent’lerle birleştirecek. Bu işbirliğiyle BitTorrent’in aylık 100 milyon aktif kullanıcısı DLive’ın hizmetlerine kolayca erişebilecek ve böylelikle canlı yayın devi dünyanın en büyüklerinden biri olarak yerini sağlamlaştıracak.

DLive, son 15 ay içinde adım adım büyüdü. Yayın platformunun tutkulu bir topluluğa, niş bir ürün pazarına uyum sağlaması ve güçlü bir şekilde benimsenmesi, platformu aylık beş milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştırdı.

​DLive BitTorrent Ekosistemine Katılıyor

DLive ekibinin kilometre taşlarını ve başarılarını gösteren kısa bir zaman çizelgesi şöyle:

  • Eylül 2018 – DLive, Lino blockchain test ağına geçti
  • Aralık 2018 – İlk “Happy Hour” etkinliği DLive’ı 100K günlük aktif kullanıcıya ulaştırdı.
  • Nisan 2019 – PewDiePie DLive’de ilk özel yayınına başladı
  • 2019 Yazı – PewDiePie, yılın en büyük canlı yayın etkinlikleri haline gelen Ninja, James Charles ve Jack Black ile birlikte yayın yaptı
  • Ekim 2019 – DLive yeni IDA’yı tanıttı – Lino blockchain platform para birimi olarak “Lemon”

Ancak BitTorrent ekosistemine katılan DLive, TRON blockchain’egeçiş tamamlanana kadar Lino blockchain’i destekleyecek. Lino blockchain teknik altyapısı BitTorrent’e entegre edilecek, ancak LINO coin artık yeni ekosistemde temel değer veya kullanım birimi olmayacak.

BTT’nin mevcut DLive ekosistemine entegrasyonunu kolaylaştırmak için DLive, mevcut kullanıcılara Lino blok zincirinden BitTorrent ekosistemine geçiş konusunda çeşitli avantajlar ve ödüller sunuyor. TRON blok zincirine geçiş başarıyla tamamlandığında, DLive artık Lino blok zincirini kullanmayacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu