LoL Yone CT (Counter)

Bu makalemizde size League of Legends Yone karakterinin CT'larını sizlere listeliyoruz.

LoL Yone CT karakterleri nelerdir? Yone isimli bu karakter bir diğer ismi ile de unutulmayan kılıç olarak adlandırılmaktadır.

Oyun yazmış olduğu hikayeyi göre bu karakteri yaşıyorken ismi Yone idi. Bir başka karakter olan Yasuo’nun üvey ağabeyi ve köyündeki kılıç okulunun en başarılı öğrencilerinden bir tanesiydi. Ama kardeşin elinde Can verdikten sonra arkasından ruhlar aleminin çok ürkütücü ve kötü olan bir yaratık takılı verdi. Bu yaratıktan kurtulmaya çalışan karakter kendi kılıcı ile onu öldürmeye zorunda kaldı.

Artık bu yaratığın yüzünü maske olarak takmakla lanetlenen karakter neye dönüştüğünü anlamak için bu cins yaratıkları yorulmak bilmeden avlamaya başlamıştır. Dur durak bilmeyen bu karakter suikastçı rolü ile anılmaktadır. oyundaki zorluk seviyesi çok yüksek olan bu karakter yeni başlayanlar için pek de uygun bir oyuncu değildir.

Yone CT Karakterleri

  • Cassiopeia
  • Yasuo
  • LeBlanc
  • Ryze

LoL Yone CT (Counter)

Yone Yetenekleri

  • Pasif (Avcının Yolu): karakter pasif yeteneği ile gerçekleştiğinde her iki saldırıya ek olarak büyü hasar verir. Ayrıca kritik vuruş ihtimali 2 katına çıkmaktadır.
  • Ölümcül Çelik (Q): karakter bu yeteneği sayesinde ileriye doğru fırlayarak bir hat üzerinde bulunan tüm rakiplere hasar vermeye başlar. İsabet halinde birkaç saniyeliğine bir yük kazanır. Karakter iki yük biriktirdiğin de bir rüzgar dalgası ile ileri doğru atılarak rakiplerini havaya savurur.
  • Tayf Biçen (W): karakter bu yeteneği sayesinde kılıcını koni şeklindeki alanda savurarak bütün rakip birimlere hasar verir. Bu yetenek karakteri artı olarak bir kalkan kazandırır. Kalkan miktar isabet alan şampiyonları sayısına bağlı olarak artmaya başlar. Bekleme ve kullanım süresi saldırı hızı arttıkça azalır.
  • Özgür Ruh (E): karakter bu yeteneği kullandığında ruhu bedenden ayrılarak hareket hızı kazanır. Bu sayede rakiplerine canı azalmadan hasar vermeye başlar. Bu yetenek sona erdiğinde tekrardan ruh bedene geri döner. ruh olarak verdiği hasarın bir kısmını da tekrar verir.
  • Mühürlü Kader (R): karakter son yeteneğini kullandığında kılıçlarını tüm gücünü savurarak bir hat üzerinde duran son şampiyon arkasında belirir ve isabet alan bütün rakip birimlerini kendisine doğru çekmeye başlar. Bu sayede onlara mükemmel bir hasar verip öldürmek için elinden geleni yapar.

LoL Yone CT (Counter)

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu