AMD

Yeni ThinkPad Modelleri 10. Nesil Intel İşlemciler İle Gelecek!

Intel’ in 10. Nesil yongaları dünyaya giriyor ve Lenovo’ da bugün duyurduğu yeni işlemcileri alan bir sürü yeni ThinkPad var.

Yeni dizüstü bilgisayarlar, önceki teknik özelliklerin yanı sıra, güçlendirilmiş teknik özellikler ve büyük ölçüde bir güncelleme beklenmiyor. Bu dizüstü bilgisayarlara liderlik yapan, Lenovo‘ nun piyasaya sürdüğü donanımın yedinci nesli olduğu yeni bir ThinkPad X1 Carbon‘ dur. Bu yılki yenilikler, Intel’ in hem Core i5 hem de Core i7 seçeneklerinde (hexacore Core i7 modeli dahil) kısa süre önce açıkladığı 10. Nesil Comet Lake işlemcileri olacak. Ayrıca, Intel’ in Project Athena etiketine sahipler, yani en az dokuz saatlik pil ömrü sağlamanın garanti olduğu söyleniyor ama bu bilgiler henüz teoride kalıyor. Yeni satışlar Eylül ayında 1.479 dolardan başlayacak.

Yeni ThinkPad Modelleri 10. Nesil Intel İşlemciler İle Gelecek!

ThinkPad X1 Yoga, 10. Nesil i5 ve i7 yongaları ile benzer bir güncelleme elde ediyor. X1 Carbon’un aksine, Intel’in Project Athena etiketini almayacak, ancak X1 Carbon gibi, önceki sürümle aynı olacak. 1,609 dolardan başlayan fiyatlarla Eylül ayında piyasaya sürülecek.

ThinkPad T490 ve X390 da yeni fişler alıyor. (Her ikisi de Core i5 ve Core i7 seçeneklerine sahip olacak, her ne kadar satır hexacore seçeneğinin en üstünde olmasa da.) Ancak iki yeni X1 modelinde olduğu gibi, dizüstü bilgisayarların geri kalanı tasarım açısından değişmedi.

Yeni ThinkPad Modelleri 10. Nesil Intel İşlemciler İle Gelecek!

Son olarak, ThinkPad L13 ve L13 Yoga var. Bugün Lenovo’nun duyurduğu en ucuz dizüstü bilgisayarlar olmasına rağmen, yeni modeller eski L390 modelinin bir güncellemesi. Bu bilgisayarlara kıyasla daha ince ve daha hafif tasarımlar sunuyor. Lenovo ayrıca daha parlak ekranlar, daha küçük çerçeveler, Windows Hello için isteğe bağlı bir IR kamera ve kayan bir “ThinkShutter” entegre web kamerası kapağı sunmaktadır.

Yeni ThinkPad Modelleri 10. Nesil Intel İşlemciler İle Gelecek!

L13 ve L13 Yoga (isimleri L13’ün ekran modellerinde olduğu gibi), isteğe bağlı olmasına rağmen Intel’in 10. Nesil yongalarını da sunacak. Intel’ in Celeron işlemcileride dahil olmak üzere daha ucuz ve daha az güçlü işlemcilerde mevcut olacak. Her iki model de Ekim ayında satışa sunulacak, L13 749 dolardan başlayacak ve L13 Yoga 919 dolardan başlayacak.

 

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!