Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Riot Games Oyunu Geliyor: Tellstones: King’s Gambit

Riot Games oyun evreni Runeterra’yı geliştirmeye devam ediyor. Tellstones: King’s Gambit masa oyunu duyuruldu! Ülkemizde masa oyunları çok yaygın olmasa da oyuncular fiyatı uygun olması durumunda bu oyunu alacaktır.

League of Legends evreninin bir sonraki hamlesi beklenmedik bir şey oyun oldu. Tellstones adlı bir masa oyunu. Ayrıca bu geliştirici Riot Games’in ilk masa oyunu girişimi değil.


2016’da Mechs vs. Minions masa oyununu piyasaya sürmüştü (75€ Satın Almak İçin Tıklayın!) ancak Tellstones’u ilginç kılan şey Runeterra’nın geniş fantezi dünyasında bir oyun seti olmasıdır. Riot’un fikri mülkiyet hakları ve eğlenceden sorumlu başkan yardımcısı Greg Street, “Tellstones’u aslında Runeterra’da oynanan bir oyun olarak tasvir ediyoruz. Tıpkı satranç veya mangalanın kendi dünyamızda eski köklere sahip olması gibi, tarihlerinin ve kültürlerinin bir parçası olarak gösteriyoruz”.

Henüz oyunun nasıl oynandığı hakkında çok fazla bilgi yok, ancak aşağıdaki tanıtım fragmanından bir fikir edinebilirsiniz. Tellstones, oyuncuların pulların sırasını hatırlamaları ve ayrıca rakiplerini unutmaları için kandırmaları gereken strateji ve hile ile ilgili bir oyun gibi görünüyor.

Küçük ölçekli, Riot’un anlatmaya çalıştığı hikayeye de uyan bir masa oyunu olacağa benziyor. Tellstones, insanların yanlarında taşıyacakları türden, her zaman çıkarıp oynamaya müsait bir oyun peşinde gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Riot Games Runeterra Evrenini Genişletiyor!

Son birkaç yıldır Runeterra evreninin oluşumuna odaklanan Riot Games giderek daha büyük dünya oluşturuyor. League of Legends’ın ilk çıkışından on yıl sonra, animasyon dizileri, çizgi romanlar ve birkaç oyun da dahil olmak üzere birçok evren içi proje var.

Yeni karakter açıklamaları bile ayrıntılı hikayelendiriliyor. 2014’te Riot’a katılan Street’e göre, League of Legends’ın hikaye anlatımının esasen üç aşaması var. Başlangıçta odak noktası evren değildi; bunun yerine her şey oyunu geliştirmek üzerineydi. Ardından, Riot ekibi deneyimlendi ve daha fazla hikaye öğesi eklemeye başladı.

Street, “Dürüst olmak gerekirse, o zamanlar biraz korktuk” diyor. “Harika bir fikre sahibiz, artık yeni bir oyun evrenine gerek yok. Fakat kötü ürünler, kötü hikayeler anlatıp, sahici olamazsak elimizdekini alt üst edebiliriz. Bu yüzden bir süre gergindik. Sanırım güvenimizi şimdi denemekte sorun yaşamadığımız noktaya getirdik. İşte bu yüzden, League of Legends ve Legends of Runeterra oyunlarının dışındaki dünyayı anlatan çizgi roman, kitap, oyun ve animasyon serilerimiz için planlarımız var. ”

Yeni Riot Games Oyunu Geliyor: Tellstones: King's Gambit

Tellstones gibi bir proje bu felsefeye mükemmel bir şekilde uyuyor. Mevcut oyuncularımız için ilgi çekici bir oyun olacak, çünkü zaten bildikleri ve sevdikleri bir fantezi dünyasına derinlik katmaya çalışıyoruz. Ancak, örneğin bir K-pop şarkısı veya bir animasyon dizisi de, League of Legends evrenini hiç oynamamış olanlar için de bir giriş noktası olacak.

Riot Games Yeni Oyun İçin İnternet Sitesi Açmış Bile!

Sitede belirtilen açıklama şu şekilde: Tellstones: King’s Gambit, Runeterra dünyasında oynanan unutulmaz bir blöf, strateji ve hafıza oyunu. Kazanmak için oyunu oynamaya değil, karşındaki oyuncuyu oynatmaya odaklanman lazım. 10-20 Dakika sürecek 2-4 kişinin oynayabildiği 14 yaş üzeri için tasarlanmış bir masa oyunudur. Bu bağlantıdan internet sitesine gidip gelişmeleri takip edebilirsiniz.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu