Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Windows 7 Hâlâ En Popüler İkinci İşletim Sistemi

Microsoft'un onu ortadan kaldırma çabalarına rağmen, kullanıcılar hala Windows 7'yi seviyor.

En son ne zaman Windows 7 çalıştıran bir bilgisayar kullandınız? Birçok insan için o gün bugündü; Yakın zamanda yapılan bir anket, 2009’daki işletim sisteminin dijital dünyada hala dalga yarattığını ortaya koydu.

Kaç Kişi Windows 7 Kullanıyor?

Bu haber, insanların hangi işletim sistemlerini kullandığını analiz etmek için NetMarketShare çevrimiçi aracını kullanan Softpedia’dan çıktı. En şok edici haber, Windows 7’nin halen milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor olması şaşırttı; bunun en büyük ivmesi önceki aylarda işletim sistemi kullanımının artmasıdır.


Ağustos 2020 ile Ekim 2020 arasında internette bulunan Windows 7 sistemlerinin sayısı %22,31’den %22,77’ye yükseldi.

Bu, Windows 7’yi internetteki en popüler ikinci işletim sistemi olarak korur. İlk sırada, kullanımda bir artışa sahip olan yüce Windows 10 var; aynı dönemde %60,57’den %61,26’ya yükseldi.

İnsanların Windows 7’yi kullanmaya devam ettiği haberi değil. Sonuçta, Windows 7’ye karşı Windows 10’u sevmek için pek çok neden var.

Windows 7 Hâlâ En Popüler İkinci İşletim Sistemi

İnsanları Çeken Bir Durum Var

Windows 7 yaşlanıyor olabilir, ancak insanlar henüz onu teslim etmeye istekli değil. Windows 7 hala önemli miktarda kullanım görüyor ve hatta önceki aylarda popülerliğini artırdı.

Üstelik Windows 7’nin hala en çok kullanılan ikinci işletim sistemi olması, Microsoft açısından bir arıza olduğunu gösteriyor. Şirketin, insanları Windows 7’yi bırakıp Windows 10’a geçmeye nasıl ikna etmeyi umduğu henüz belli değil.

Microsoft, Windows 10’a yükseltmeyi daha çekici hale getirmek için geçmişte birçok taktik denedi. Aslında, ucuz ve yasal bir şekilde Windows 10’a yükseltme yapabilirsiniz.

Windows 7 Hâlâ En Popüler İkinci İşletim Sistemi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu