Tiktok Takipçi Satın Al

League of Legends Wild Rift Sistem Gereksinimleri

Bu makalemizde Riot Games tarafından yeni yayınlanan Wild Rift oyununa ait sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşıyoruz. Wild Rift sistem gereksinimleri nelerdir?


Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından birisi olan League of Legends, geçtiğimiz günler mobil işletim sistemleri için de oyununu duyurdu.

League of Legends, bilgisayar oyunları içinde son derece popüler her yıl şampiyonları düzenlenmektedir. Ayrıca her ülke kendi içinde LOL için şampiyonalar düzenlenmektedir, bilgisayar için bu kadar popüler ve sevilen bir oyunun mobil içinde aynı şekilde sevilmesi ve espor olarak kabul edilmesi bekleniyor.

League of Legends Wild Rift Sistem Gereksinimleri

İlgili Makaleler

League of Legends Nedir?

Oyunda amaç, rakip takımın koridorlarında yer alan kulelerin yıkarak, ana kuleye ulaşmasını ve onu da yıkmasını esas almaktadır. Her iki takımda 5’er karakterden oluşmaktadır. Oyunda 3 adet koridor ve bir de orman bölümü bulunmaktadır.

Oyunda üst koridora bir karakter, orman bölümüne bir karakter, orta koridora bir karakter ve alt koridorda da iki karakter bulunmaktadır. Karakterler rakip oyuncularla girdiklerini savaşları kazanarak rakiplerinin kulelerini yıkmayı amaçlamaktadır. Oyun oldukça zevkli olduğu gibi bolca stratejiye ihtiyaç duymaktadır.

Bilgisayarda oynanışı oldukça basit olan bu oyunun mobile nasıl optimize edileceği ise oldukça merak konusuydu. Ancak LOL geliştirme ekibinden yayınlanan tanıtım videolarında kontrollerle ve oynanışla ilgili olarak bir sorun olmadığı, LOL’de bulunan birçok karakterin LOL Wild Rift’de de sorunsuz bir şekilde kullanabileceği ifade ediliyor.

Wild Rift Sistem Gereksinimleri

LOL Wild Rift’in geçtiğimiz günlerde Android ve IOS platformları için yayınlandığı açıklandı. Oyunu oynamak için cihazların sahip olması gereken minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde,

Android

 • İşletim Sistemi: Andorid 5 ve üzeri
 • Bellek: 2 GB RAM
 • İşlemci: 1.5 GHZ dört çekirdekli işlemci (32 veya 64 bit)
 • Grafik İşlemci: Mali-T860
 • GPU: PowerVR GT7600
 • Depolama: 2.5 GB

iOS

 • İşletim Sistemi: IOS 9 ve üzeri
 • İşlemci: 1.8 GHZ duo core (Apple A9)
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Grafik İşlemci: PowerVR GT7600
 • Depolama: 2.5 GB

LoL Wild Rift oyununu telefonunuzda oynamak istiyorsanız, telefonunuzun sahip olması gereken minumum sistem gereksinimleri bu şekilde, ancak düşük sisteme sahip olan cihazlarda FPS’nin düşebileceğini hatırlatmakta fayda var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu