Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri)

Valorant rank sistemine göz atacağız. Bilinmeyen rütbeler ve diğer bilgiler bu içeriğimizde.

Valorant rank sistemi nasıldır? Bugün sizlere Riot Game’in yeni oyunu Valorant’daki rank sistemi hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Detaylar makalemizde…


Son dönemlerin popüler ve sevilen oyunlarından biri halini almış olan Valorant, sağladığı heyecanlı ve aksiyonlu oyun imkanları ile her geçen gün daha da gelişmektedir.

Valorant kapalı beta sürümünden çıktığından bu zamana kadar sürekli olarak oyuncuların ilgi odağı olmuştur. Özellikle FPS oyuncularının çok severek oynadığı oyun her geçen gün yeni güncellemeler ile kendisini bir adım ileriye taşımaktadır. Valorant belirli bir rank sistemi üzerine kurulmuştur.

Bu sistem üzerinde kullanıcılar oynadıkları her maçta kendi hesaplarını bir adım daha ileriye taşıyabilmektedir. Valorant rank sistemi oyuncuların oyunu oynama şekillerine ve ilerleyişlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Valorant Rank Sistemi Nasıldır?

Valorant rank sistemi diğer oyunlara oranla farklı bir şekilde ilerlemekte. Oyun içerinde rekabet modunun açılabilmesi için 20 tane derecesiz karşılaşmanın tamamlanması gerekmekte. En üst kademe olan Raidiant harici her biri 3 aşamadan oluşan 8 farklı kademe bulunmakta.

Oyunda aranızda en fazla 2 kademe fark bulunan 5 oyuncudan oluşan gruplar ile sıraya girilebilmekte. Sırasıyla Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ölümsüzlük, Radyant olarak ilerleyen kademelerde Radyant kademesi hariç üç adet küme bulunuyor.

2 kademeden fazlası ile oyun sizleri otomatik olarak karşılaştırmamaktadır. Rekabet modunda 14 gün boyunca karşılaşma oynanmadığında kademeler görünmez bir hal almaktadır.

Ancak 14 gün ya da daha fazla bir süre zarfında rakabetçi modu oynanmasa dahi kademeler arka planda erimemektedir. Valorant sahip olduğu bu rank sistemi ile  her zaman adil ve doğru seviyelerde oyun düzeni sağlamaktadır.

Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri)

Valorant Rank Sıralaması

  • Demir (Iron) 1-2-3
  • Bronz (Bronz) 1-2-3
  • Gümüş (Silver) 1-2-3
  • Altın (Gold) 1-2-3
  • Platin (Platinum) 1-2-3
  • Elmas (Diamond) 1-2-3
  • Ölümsüz (Immortal)  1-2-3
  • Radyant (Radiant)

Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri) Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri) Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri)

Valorant Rank Değişimi

Sıralamalar yalnızca Dereceli Mod oynatma listesi aracılığıyla kazanılabilir, Sıralanmamış Mod size herhangi bir derece kazandırmaz.

Maçları terk etmek, ilerlemenin azalmasına ve oyun kısıtlamalarına yol açacaktır. Rakiplerinizden çok daha fazla tur kazandığınız belirleyici oyunlar, sıralamanızı güçlü bir şekilde etkileyecektir. Çok yakın maçlar (13 – 12 gibi) sıralamanızı daha az etkileyecektir.

Valorant Nedir?

Valorant’ta nişancılık büyük önem taşıyor ve Riot Games tüm oyuncular için ücretsiz 128-tick sunucular, dünya çapında birçok büyük şehirdeki oyuncuların 35 ms ping’in altında oynamasını hedefleyen global veri merkezleri, keskin vuruşları işleyebilmesi için özel olarak üretilmiş bir ağ programlaması (netcode) ve özel bir anti-cheat (hile karşıtlığı) sistemiyle yüksek duyarlılığa sahip bir oyun deneyimi sağlamaya kendini tamamen adamış durumda. Valorant’da nişancılık hassas, belirleyici ve ölümcül. Zafere ulaşmak yalnızca gösterilen beceri ve kullanılan stratejiye bağlı.

Yakın gelecekteki Dünya’da geçen Valorant’da tamamı gerçek bölgelerden ve kültürlerden olan global bir ajan kadrosundan seçimini yapacaksın. Ajanların her biri bilgi toplamak, konum güçlendirmek, düşman istihbaratına karşı gözcülük yapmak, savunulan noktalara sızmak, alan kontrolü ve dahası için kendilerine has taktiksel yeteneklere sahip. Bu yetenekler, doğru atışı yapabilmen için oyuncuya özgün taktiksel fırsatlar sağlayacak. İ

Keskin Nişancılık: İyi nişan alan bir oyuncunun elindeki herhangi bir silah, elleri titreyen dürbünlü bir keskin nişancı tüfeğini her zaman yener. VALORANT’ta savaşlar milisaniyeler içinde bitebilir; çoğu kafadan öldürme anlık gerçekleştiği ve çoğu tüfek 3-4 mermiyle öldürdüğü için ölüm zamanları kısayken geri tepme de hata affetmez. Yani her atış önemli.

Silahlar: Ajanların tamamı, turdan tura belirlenen ekonomik sistem üzerinden tüm silahlara erişebilir ve onları satın alabilir. Silahlardaki geri tepme kontrolü ve durumsal konumlanma, hem stratejik değer hem de derinlemesine ustalaşma imkânı sağlıyor.

Ajanlar: Yetenekler, taktiksel bilgi akışı ve stratejik destek sağlayarak nişancılığın önüne geçmeden, ona eşlik etmeleri için tasarlandı. Her bir ajan, farklı durumlara yaklaşımını etkileyecek özel bir yetenek setine sahip.

Haritalar: Oyundaki her bir harita, geniş ölçekte çeşitli stratejileri ve takım kompozisyonlarını destekleyerek binlerce saatlik oynama ve ustalaşma imkânı sunacak şekilde tasarlandı.

Dünya: Valorant’ta, dünyanın farklı köşelerinden gelmiş savaşa hazır ajanlardan oluşan doğaüstü bir ekip, yıkıcı ve dünyayı değiştirebilecek denli geniş çaplı, varoluşsal bir tehditle çarpışıyor.

Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri) Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri) Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri) Valorant Rank Sistemi (Tüm Valorant Rütbeleri)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu