Tiktok Takipçi Satın Al

VALORANT 8.01 Yama Notları Yayınlandı

Ocak 2024’te yapılan son ajan güncellemeleri ve Breeze’deki değişiklikler yapıldı. Bu değişikler hakkında tüm bilgileri sizler için makalemizde derledik. Ajan güncellemler, map güncellemeleri ve bir çok yenilik daha bu yamayla birlikte oyuna geldi.

VALORANT 8.01 Yama Notları Yayınlandı

Ajan Güncellemeleri

Skye

Skye, 2023’ün ikinci yarısında baskın bir kuvvet haline geldi ve Kılavuz Işık yeteneği ile öne çıktı. Bu yetenek, çatışmalarda ve bilgi toplama alanında avantaj sağlıyor ve Skye’ın tercih edilmesinde ana etken olarak öne çıkıyor. Yapılan değişikliklerle Skye’ın Kılavuz Işık yeteneğini daha bilinçli kullanması teşvik ediliyor ve bu da Skye’ın benzersiz kombinasyonunu korurken diğer ajanların da tercih edilebilirliğini artırıyor. Bu güncelleme, Skye’ın rekabetçi ve takım oyunlarında hala etkili olmasını sağlarken diğer ajanların da kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kılavuz Işık yeteneğinin yeniden dolum özelliğinin kaldırılması, bu yeteneğin kullanımını zorlaştırarak çatışma ve bilgi toplama avantajını dengeliyor. Skye, artık daha bilinçli kararlar almak zorunda kalacak ve oyuncular turun kalanında farklı senaryolarda verim elde etmek için seçeneklerini değerlendirecek. Ayrıca, kör edici yeteneğin otomatik olarak etkinleşmesi, daha dikkatli kullanımı teşvik ederken Kılavuz Işık’ın menzilinin sonuna kadar kullanımını kolaylaştıracak.

ISO

Iso’nun Çelik İrade yeteneğini güncelleyerek çatışma avantajını artırıyoruz. Enerji kürelerinin süresini uzatıp kalkan almadan önce tehditleri ele alabileceği bir pencere sağlıyoruz ve güçlendirme süresini artırarak doğru çatışmalara daha fazla vakit ayırmasını sağlıyoruz. Ayrıca, kalkanın görsel genişliğini azaltarak rakiplerin kalkanı erken fark etmesini engelliyoruz, böylece Iso, çatışmalarda kalkan avantajını daha iyi kullanabilecek.

Çelik İrade yeteneğindeki değişikliklerle kürelerin haritada kalma süresi 2 saniyeden 3 saniyeye çıkarıldı, ilk güçlendirme ve kalkan süresi 15 saniyeden 20 saniyeye yükseltildi ve kalkanın genişliği 120’den 100’e indirildi. B Planı’nın bedeli oyun içinde sağladığı değere uygun olarak 250’den 200’e düşürüldü.

RAZE

Raze’in Patlayıcı Çanta yeteneğiyle artık daha fazla ses çıkararak, Raze’in bölgeye doğru uçtuğu anları daha net duyabileceksiniz. Bu güncelleme, özellikle yoğun aksiyon anlarında Raze’in varlığını daha iyi fark etmenizi sağlayacak.

Harita Güncellemeleri

Breeze

VALORANT 8.01 Yama Notları Yayınlandı

A Salon’un tekrar açılmasıyla ilgili olarak, Son Breeze değişikliklerinin geri bildirimleri alınıyor ve gözlem yapılıyor. Ana, Orta ve B Bölgesi’nin basitleştirilmesinden genel olarak memnuniyet duyuluyor ancak A Salon’un kapatılmasının saldıran tarafın hareket kabiliyetini fazla kısıtladığı fark edildi. Bu nedenle, A Salon’un tekrar açılmasıyla haritada önceden yapılan diğer değişiklikler korunuyor ve saldıran tarafın seçenekleri artırılıyor.

Oynanış Sistemleri Güncellemeleri

Yetenekleri zıplayarak fırlatma mekanizmasına yapılan güncelleme, fırlatılabilen yeteneklerin daha tutarlı şekilde tekrarlanmasını sağlıyor. Zıpladıktan sonra yeteneği hızlıca fırlatma durumunda, atılan yetenek aynı ivmeye sahip olacak, böylece daha istikrarlı bir şekilde hedefe ulaşacak. Bu güncelleme, çoğu dizilimin eskiden olduğu gibi çalışmasını sürdürürken, bazı durumlarda ufak ayarlamalar gerekebileceğini belirtiyor.

Oyunun açılma ve karşılaşmaların yüklenme süresini iyileştirmek için dosyaların okuma/yazma performansını optimize ettik.

Giderilen Hatalar

Gekko, Iso ve Reyna ajanlarındaki hatalar giderildi. Gekko’nun Zorba’nın patlamasının bazı köşelerin şekillerinden ötürü düşmanları etkileyememesi sorunu düzeltildi. Iso’nun artık Poligon’da antrenman botlarını vururken enerji kürelerinin görülebilir olması sağlandı, ancak bu küreler Atış Testlerinde görünmeyecek. Benzer şekilde, Reyna’nın Poligon’da antrenman botlarını vururken Ruh Kürelerinin görünür hale gelmesi sağlandı, ancak bu küreler Atış Testlerinde görünmeyecek.

Oynanış Sistemleri

Outlaw’un inceleme animasyonundan dürbüne geçerken oluşan sorun giderildi. Chamber’ın Keskin Tarz (X) yeteneği ve Operator’ün köşelerden delip geçen atışlarının mermi izleri düzeltildi. Bir karşılaşmaya girildiğinde Omen’ın Gölgelerin İçinden (X) yeteneğindeki gibi bir görsel efektin mini haritada görünmesine neden olan hata giderildi. Spike bir oyuncunun mini haritasının kenarında bırakıldığında Spike’ın mini haritadaki daire şeklindeki beyaz göstergesinin görünmemesine neden olan hata da düzeltildi.

Haritalar

Breeze haritasında A Salon kapısının tur başında açık kalmasına neden olan sorun giderildi. Lotus haritasında C Bölgesi’ndeki yıkılmış sütunun üzerine çıkılmasına olanak tanıyan hata düzeltildi. Icebox haritasında B Yeşil’deki konteynıra tırmanılmasına izin veren sorun giderildi. Split haritasında ise B Garaj’daki havalandırma borularının üzerine çıkılmasına olanak tanıyan hata düzeltildi.

Oyun Modları

Takımlı Ölüm Kalım Savaşı modunda, bir silah noktasından Outlaw alındığında yanında yedek cephane gelmemesi sorunu düzeltildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu