Tiktok Takipçi Satın Al

Valorant 1.02 Yama Notları Detayları

Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant için 1.02 yama güncellemesi yayınlandı.


Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant için yeni bir yama güncellemesi oyunculara sunuldu. Kapalı Beta sürecinden çıktıktan sonra yama güncellemesi devam ediyor.

Valorant kapalı betadan çıktı ve yeni 1.02 yaması yayınlandı. Bir şekilde ateş etmeyi öğrenmiş kameralardan ve bazı harita güncellemelerinden bahsedilmiş durumda.. İşte Valorant 1.02 Yama Notları..


Bundan sonra başımızın etini yemenize gerek kalmayacak; çünkü rekabet modu bu yamayla oyunda! En öne çıkan değişiklik artık zirvedeki kademenin “Işıyan” olması ve bir de bu Işıyanlara yenilirken epey işinize yarayacak bir teslim olma seçeneğinin gelmesi.

 

Valorant 1.02 Yama Notları Detayları

VALORANT 1.02 yaması ile birlikte oyunun arayüzü de değişikliğe uğrayacak. Geliştirici ekibi, bu değişikliğin başlangıçta herkes tarafından beğenilmeyeceğini ancak uzun vadede bu değişikliğin faydalı olacağını söyledi.

Ajan güncellemeleri

VIPER

Zehir Perdesi artık duvarları delerek yakacak ve hattı üzerinde uygun olan tüm noktalara (örn. zemine) salgılayıcı yerleştirecek.

Viper’ın Zehir Perdesi görüş kesme potansiyeli güçlü bir araçtı; ancak erişim açısından epey kötüydü ve çoğu haritada yalnızca birkaç noktada tam anlamıyla kullanışlı olabiliyordu. Bu değişiklik Viper’ın ister aldatmak ister gerçekten alan kuşatmak amacıyla düşmanlarını hem görüş hem erişim açısından zorlamasını sağlayacak.

– Asit Havuzu’yla hasar almak bir oyuncunun kısa süreliğine savunmasız kalmasına sebep olacak.
– “Savunmasız”, alınan hasarı arttıran bir zayıflatma.

Not: Toplam hasar değişmedi (hasar azaltıldı ama savunmasız etkisi onu arttıracağı için durum eşitlenmiş oldu).

Viper dumanlarıyla çürüme etkisi uyguluyor ancak alan hasarı yeteneğiyle sadece orta seviye hasar verebiliyordu, bu da dumanların içine dalanları cezalandırmayı zorlaştırıyordu. Savunmasız etkisiyle birlikte Viper’ın takımı artık dumanları yarıp gelen düşmanlar üzerinde çok daha ciddi bir avantaja sahip olacak.

Zehir Küresi etkinleştirme bekleme süresi arttı: 0,5 sn. >>> 6 sn.

Viper’ın “tek yönlü” dumanlar oluşturabilme özelliğini seviyoruz ama bazı konumlarda bu durum, düşmanın ilerlemek için intihar etmesi anlamına geliyordu. Aradaki süreyi açmak, bu taktiği ortadan kaldırmadan onu hâlâ uygulanabilir kılacak.

Valorant 1.02 Yama Notları Detayları

JETT

Keskin Fırtına artık Yakardöner sırasında Phoenix’i öldürmek için kullanıldığında sıfırlanacak.

REYNA

Ruh Küreleri artık Reyna Yakardöner sırasında Phoenix’i öldürdüğünde ortaya çıkacak.

CYPHER

– Gizli Kamera’nın Spike’ın imha edilmesini engellemesine neden olan bir hata giderildi.

– Oyuncuların bir Bubi Tuzağı üzerine Siber Kafes yerleştirebilmesine neden olan bir hata giderildi.

– Gizli Kamera’nın Bind’de girişteki çerçevelerin dış kısmına yerleştirildiğinde ışınlayıcı kapılardan geçmesi engellendi.

Duman Ayarlamaları

– Duman giriş ve çıkışlarındaki ekran efektlerinde ayarlamalar yapıldı.
– Körlemesine atışlarda mermiler daha az irtifa kaybedecek.
– Görüş kısıtlamasının yoğunluğu azaltıldı.

Dumanlara dair geçmişte yaptığımız ayarlamalar, oyuncuların onların içinden geçmesini fazla riskli kılmıştı ve bu riske pek değmiyordu. Böylece savunma ve oyalama için çok güçlü araçlara dönüştüler. Dumanların içinden geçmek gene riskli olacak ama makul ölçülerde.

Silah güncellemeleri

Bucky (Sağ Tık)

Çömelerek yürürken isabetlilik: 3,45 >>> 4,1
Yürürken isabetlilik: 6,4 >>> 4,4
Koşarken isabetlilik: 3,5 >>> 6,4
Bucky’nin sağ tık atışında harekete dayalı isabetsizliğin yanlışlıkla tutarsız şekilde uygulandığını fark ettik. Bunun sebebi, kapalı beta sırasında getirdiğimiz ve oyuncuların koşarken yavaşladıkları esnada yürüme isabetliliğine geçerken uygulanan gecikmeydi.

Bunun bir sonucu olarak sağ tık, koşma esnasında olması gerekenden çok daha isabetli çalışıyordu. Artık sağ tıkla koşarken isabetlilik yürümeye ya da sabit durmaya kıyasla çok daha düşük olacak. Çömelerek yürüme durumundaki isabetliliği de sağladığı kaçınma avantajıyla uyumlu olacak şekilde azalttık.

Rekabet güncellemesi

  • Rekabet modu bu yama oyuna gelecek. Kapalı betadan bu yana moda gelen değişiklikler şu şekilde:
  • Dereceli kademelerinin simgeleri güncellendi.
  • Zirvedeki kademeye yeni bir ad verildi: Işıyan.
  • Dereceli yerleştirmelerinde arkadaşlarla birlikte oynarken yaşanan beceri farklılıkları için mevcut aralık genişletildi.

Harita güncellemeleri

  • Çarpışma ve Gezinme Ağı (oynanabilir yüzey) geliştirmeleri yapıldı.
  • Tüm haritalar için 50/50 kontrol şansı olan noktalar ayarlandı, detaylar aşağıda.
  • Güvenle temizlemek için yetenek kullanımı gerektiren noktaların sayısını, köşe kontrolü ve takım oyunu yardımıyla biraz azaltıyoruz.
  • Niyetimiz, temizlemesi görece daha zor olan köşelerin, halihazırda kontrol altında olan bölgeleri güçlü kılmak için kullanılmasını sağlamak. Mesela Savunucular için A Bölgesi’ne doğru giden kilit önemdeki alan, Savunucuların karşıdan gelen saldırılara karşı güçlü bir savunma kurmasına yardımcı olan noktalar ve hatta Bölgelerin kendileri bunlara örnek olarak sayılabilir.
  • Buradaki amaç bölgelerin kontrolünü güvenilir şekilde ele geçirmek için yetenek kullanımını ve takım çalışmasını öne çıkartmak. Bu durumun getireceği bir fayda da yetenek kullanımı ve çatışmaların haritanın tamamına yayılabilecek olması. Bu da oyuncuların ellerindeki tüm kaynakları devamlı ve aynı anda aynı köşe başlarında harcamasının önüne geçecek.

1.02 güncellemesi ile ilgili tüm detaylara buradan yayınlanan resmi web sitesi üzerinden göz atabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

6 Yorum

  1. Oyuna 1 hafta ara vermiştim sanki başka oyun oynuyormuşum gibi oynadım oyunu,ufak değişiklikler oynamayı değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu