Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır? - TeknoDiot.com

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Abone Ol 

Bu makalemizde sizlere Twitter’da video indirme işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı için pek fazla seçenek bulunmamaktadır. Çünkü tüm dünya tarafından kullanılan bu popüler sosyal medya uygulamasının seçenekleri içerisinde, platformda bulunan videoların indirilebilmesi seçeneği bulunmamaktadır. Twitter, dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun olarak kullanılmaktadır ve neredeyse ülke gündemine dair tüm gelişmeler bu mecrada eş zamanlı olarak yer almaktadır. Ülke gündeminin yanı sıra yaşamın pek çok alanında etkili olan görseller ve videolar Twitter üzerinde kullanıcılar tarafından paylaşıma sunulmaktadır.

Twitter kullanıcılarının bazıları, uygulama içinde yayınlanan videoları mobil cihazlarına ve bilgisayarlarına indirmek istemektedir fakat Twitter hizmetleri içerisinde böyle bir işlem yapma seçeneği bulunmamaktadır. Dolayısı ile Twitter kullanıcıları, edinmek istedikleri videoları başka bir uygulama aracılığı ile kayıt altına alabilmektedir.

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulama Kullanarak Twitter’dan Video İndirme

Twitter kullanıcılarına video indirme seçeneği sunmadığı için birçok uygulama hizmete konulmuştur. Bu bağlamda, Twitter’da paylaşılmış olan bir videoyu indirme görevini yerine getiren uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar, App Store ve Google Play Store’da bulunmaktadır. Mağazalarda bulunan bu uygulamaların büyük bir çoğunluğu ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Uygulama dışında Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır sorusunun bir başka cevabı daha bulunmaktadır ve bu yöntemde başka bir uygulamaya gereksinim duyulmamaktadır. Buna göre programsız bir şekilde Twitter’dan video indirmek isteyen kişiler, arama motorları aracılığı ile basit bir arama sonucu video indirme işleminin yapılabildiği sitelere ulaşılabilmektedir. Bu sitelerde indirilecek olan videonun URL adresi istenmektedir. Twitter’da yer alan ve sağ üst kısımda bulunan bölümden edinilebilen URL adresinin kopyalanıp buraya yapıştırılması işlemi ile söz konusu video bilgisayara ya da mobil cihazlara kolaylıkla ve hızlı bir şekilde indirilebilmektedir.

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu