Tiktok Takipçi Satın Al

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere Uydu frekansının nasıl ayarlanacağını detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Türksat 4a uydu frekans ayarları yapımı çoğu kişiler tarafından kafa karıştırıcı olmakta ya da bilinmemektedir. Bu noktada, ayarlama yapacak olan kişiler ya dışarıdan bir yardım almakta ya da ayarları kendileri yapabilmek için araştırma içerisine girmektedir.


,Türksat, kanal güncelleme sistem aracılığı ile uyumlu olan uydu alıcıları kullanıldığında frekans ayarları kendiliğinden güncellenmektedir ve herhangi bir ayarlama yapmaya gerek duyulmamaktadır. Uyumlu olan bu uydu alıcılarının kullanılmaya başlanması ile yapılması gereken ilk iş; kanal listesini menüden silmektir. Çünkü bu kanal listesi bir karışıklık yaşanmasına neden olabilmektedir.

Daha sonra, menü içinde bulunan Uydu Listesi seçeneğine girilmelidir ve buradan Turksat 2A/3A seçilmelidir. Çoğunlukla seçili olan kısım budur fakat bir farklılık söz konusu ise seçilmesi gereken seçenek budur. Bu seçimin ardından da Kanal Arama bölümüne girilmeli ve TP Arama seçeneği seçilerek Türksat 4A bilgileri girilmelidir.

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

TP Arama bölümünde ekrana gelecek olan sayfada bir liste açılacaktır ve bu listede 4A bilgileri girişi yapılacaktır. Listenin alt kısmında bulunan Ekle kısmı, kumandada bulunan yeşil tuştan seçilecektir. Daha sonrasında ise gerekli değerler girilecektir ve kanal aratması kumandada bulunan mavi tuş ile yaptırılacaktır.

Türksat 4A Uydu Frekansları Değerleri

Türksat 4a uydu frekans ayarları yapılabilmesi için bir takım değerlere ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü TP Arama bölümünde açılan sayfada bu değerlerin girişi yapılarak aratma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu değerlerden Frekans başlığının rakamları: 11844’tür. Polarizasyon ise: Dikey V’dir. Sembol Oranı: 2222 ve şebeke Arama ise; Açık’tır.

Türksat 4a uydu frekans ayarı yaparken LNB ayarları karıştırılmamalıdır. Eğe bu ayarlar üzerinde bir değişiklik yapılmış ise gerçekleştirilmesi gereken; fabrika ayarlarına dönme işlemidir. Bu ayarlamayı yaparken de şifresiz seçeneğinden yararlanılmalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu