Tiktok Takipçi Satın Al

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? Oyun Paylaşma Nasıl Yapılır?

Steam ile paylaşımı, aynı bilgisayar üzerinde birden fazla steam kullanıcısının ya da ek hesap kullanıcısının arasında gerçkleşebilmektedir.

Böylelikle tek hesap üzerinden tüm oyunlara erişebilmek mümkün hale gelmektedir. Steam aile paylaşımı ile Steam Aile Kütüphanesi’nden hem aile üyelerinin hem de misafirlerin Steam başarıları ve kazanımları, oyunların ilerlemesi Steam Cloud’a kaydedilebilmektedir. Böylelikle de kişiler, birbirlerinin oyunlarını oynayabilme hakkına sahip olurlar.


Steam Aile Paylaşımı sayesinde kişiler, arkadaşlarının Steam Kütüphanesi’nde yeterli oyuna erişim hakkı olmaması durumunda da onlara erişim hakkı sağlayabilmekte ve oyunları rahatlıkla oynama şansını sunabilmektedir. Tüm bunlar, paylaşıma açık bir bilgisayar ve de kullanıcılara tanımlanmış yetki ile gerçekleştirilebilmektedir.

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? Oyun Paylaşma Nasıl Yapılır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Etkinleştirilir?

  • Öncelikle Steam’e giriş yapın.
  • Ardından sol köşeden ayarlara girin.
  • Açılan sayfada “Aile” kısmına tıklayın.
  • Oradan “aile kütüphenesini paylaşın” kısmına tıklayarak işaretleyin.
  • Yönet kısmından bilgisayar ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Oyunların başka kişiler için de ulaşılabilir hale gelmesini sağlamak için Steam Aile Paylaşımı etkinleştirme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Oyun paylaşma için öncelikle Steam üzerinden işlem yapılması gerekmektedir.

Bunun için de Steam’e giriş yapıldıktan sonra sırasıyla Ayarlar, Hesap’a girilmeli ve Steam Guard özelliğinin etkin olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra da yine Ayarlar üzerinden Aile veya Geniş Ekran modunda işlem yapılıyor ise Ayarlar menüsünden Aile Kütüphanesi Paylaşımı seçeneğine tıklamalıdır. Böylelikle kullanıcılar için gerekli olan yetki tanımlaması için aktivasyon yapılabilmektedir.

Steam kullanıcısı olarak kendinize ek bir hesap açtıysanız oyunlar arası geçiş yaparken sürekli olarak hesap değiştirmemek için bilgisayarda yüklü olan fakt ek hesapta bulunmayan bir oyunu açmak için gerçek yani birincil hesabın mailine erişim için talep gönderimi yapabilirsiniz.

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? Oyun Paylaşma Nasıl Yapılır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? Oyun Paylaşma Nasıl Yapılır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? Oyun Paylaşma Nasıl Yapılır? Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? Oyun Paylaşma Nasıl Yapılır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? Oyun Paylaşma Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu