bayigram.com

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere Spotify‘da hesap silme işlemini nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Spotify hesap silme, bir müzik dinleme uygulaması olan Spotify üyeliği bulunan kişiler tarafından yapılan bir işlemdir. Spotify, son zamanların en çok kullanılan müzik dinleme uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.


Bu uygulama ücretsiz olarak kullanılabilmektedir fakat ücretli yani premium üyeliği ile kullanıcılar daha yüksek ayrıcalıklara sahip olmaktadır. Her ne kadar milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılan bir uygulama olsa da kimi kişiler, oluşturdukları Spotify hesaplarını silmek isteyebilmektedir.

Spotify’da açılan üyeliğin sonlandırılması işlemi oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle Spotify’ın resmi web sitesine giriş yapılması gerekmektedir.

Daha sonra hesap sahipleri, web sitede bulunan İletişim formu seçeneğine tıklamalı ve ekrana gelen sayfadaki Hesap bölümüne giriş yapmalıdır. Hesap bölümüne tıklandıktan sonra ekrana gelecek olan seçeneklerden ‘Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum’ seçeneği tıklanmalıdır. Bu işlemin yapılması ile ekrana iki farklı alan gelecektir. Bu alanlardan ‘Hesabı Kapat’ seçeneği seçilmelidir.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme Hakkında

Hemen hemen her uygulamada olduğu gibi Spotify hesap silme işlemi sonrası da edinilmiş olan kimi özellikler tamamen kaybolmakta ve tekrar geri getirilememektedir. Spotify hesabının kapatılması aşamasında site, kapatma işleminin gerçekleşmesi durumunda neler olacağına dair bilgileri kullanıcılarına sunmaktadır.

Bu kapsamda, uygulama kullanıcısı olan kişilerin kullanıcı isimleri bir daha geri açılamamak üzere tamamen silinmektedir. Ayrıca oluşturulmuş olan çalma listeleri ve beğeniler de kaybolmaktadır. Edinilmiş olan takipçiler de hesabın silinmesinden sonra tamamen kaybedilmektedir. Tekrardan bir hesap açıldığında bu takipçiler aynı şekilde geri kazanılamamaktadır.

Spotify hesabının silinmesinden sonra yeni bir hesap açılmak istendiğinde eski hesap üzerinden hiçbir şekilde, hiçbir işlem yapılamamaktadır. Bu nedenle, Spotify kullanıcılarının kesin olarak uygulamayı kullanmayacakları durumda, hesaplarını kapatması önerilmektedir. Aksi takdirde hesap silme işlemi askıya alınmalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu